O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Wywiady

28-09-2019

Autor: Świat Rolnika

Dr Korona wylicza kłamstwa byłego ministra rolnictwa Marka Sawickiego. Mocne słowa prezesa Elewarru!

„Minister Sawicki ma inne poczucie rzeczywistości. Innymi słowy, pan Sawicki w wielu punktach swej wypowiedzi minął się z prawdą. Począwszy od wątku, w którym informował, że afera w firmie Elewarr zakończyła się uniewinnieniem jej bohaterów” - mówi dr Daniel Alain Korona w rozmowie z Robertem Wyrostkiewiczem.

 

"Minister Sawicki zapomniał, że jeszcze za czasów rządów PO-PSL dwóch członków kierownictwa firmy w procesie sądowym dobrowolnie poddało się karze, a sąd skazał te osoby. Chodziło o fikcyjne wyjazdy do Chorwacji wraz z rodzinami, podczas gdy delegacja służbowa miała mieć miejsce na Węgrzech"

 

- przypomniał Sawickiemu dr Korona.

 

Marek Sawicki z PSL zaatakował także ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego dotyczące niegospodarności w związku z nietrafionym zakupem elewatora w Koronowie.

 

"Nie waham się tego powiedzieć – to podłe. Minister Ardanowski objął stanowisko w czerwcu 2018 roku. Zakup Koronowa, który imputował ministrowi Ardanowskiemu pan Sawicki miał miejsce w grudniu 2017 roku, a więc pół roku wcześniej niż Ardanowski stał się ministrem rolnictwa, a dopięcie transakcji miało miejsce w maju 2018, a więc na miesiąc przed nominacją. Krótko mówiąc, obecny minister nie miał z tą sprawą nic wspólnego, a rzecz działa się za czasów kadencji ministra Jurgiela"

 

- ripostuje dr Daniel alain Korona, prezes Elewarru.

 

W rozmowie poddano krytyce także inne twierdzenia Sawickiego,m które padły w programie "Minęła ósma" w TVP.

 

 

swiatrolnika.info 2023