O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Wywiady

30-07-2022

Autor: Emilia Gromczak

Anna Bryłka: Wszystkim powinno zależeć na wyjaśnieniu śmierci Leppera

Anna Bryłka poinformowała, że Konfederacja jest na etapie zbierania podpisów pod wniosek powołującym komisję śledczą. 

Konfederacja zbiera podpisy pod wnioskiem o powołanie sejmowej komisji śledczej ws. śmierci byłego wicepremiera Andrzeja Leppera. Bryłka poinformowała, że aktualnie zbierane są podpisy pod wnioskiem. Inne kluby parlamentarne zastanawiają się czy wniosek podpisać. Aby komisja powstała, potrzebnych jest 46 podpisów.

Anna Bryłka: To jest istotne, że to akurat Konfederacja składa taki wniosek

Konfederacja zbiera podpisy pod wnioskiem o powołanie sejmowej komisji śledczej ws. śmierci byłego wicepremiera Andrzeja Leppera.

"Z inicjatywy Konfederacji złożyliśmy wniosek o powołanie komisji, która wyjaśni okoliczności śmierci byłego wicepremiera Andrzeja Leppera. Jest to bardzo ważne, aby w końcu wyjaśnić tę całą sytuację. Jesteśmy teraz na etapie zbierania podpisów, przekazaliśmy informację do innych klubów i te kluby na razie analizują czy podpisać się pod tym wnioskiem. Na razie jestesmy na etapie zbiórki podpisów. Jest duże zainteresowanie tym, aby taka komisja powstała. Potrzebujemy 46 podpisów, aby komisja powstała"  powiedziała Anna Bryłka.

Bryłka wskazała, że wszystkim powinno zależeć na wyjaśnieniu okoliczności byłego wicepremiera, a na dzień dzisiejszy takiej woli politycznej ze strony klubów parlamentarnych nie ma.

"To jest istotne, że to akurat Konfederacja składa taki wniosek, a nie żaden inny podmiot parlamentarny czy inny podmiot wokół Sejmu. Wszystkim powinno zależeć na wyjaśnieniu okoliczności śmierci byłego wicepremiera. Sprawa jest sprawą polityczną. Każdy klub rozpatruje to pod kątem politycznym i zbliżającej się kampanii"  zaznaczyła Anna Bryłka.

"Te okoliczności śmierci powinny być wyjaśniane dużo wcześniej. Od momentu śmierci minęło 11 lat. My nie mamy sobie nic do zarzucenia, to inne reprezentacje polityczne powinny sobie zrobić taki rachunek sumienia, dlaczego nie zrobiły tego wcześniej. Na dzień dzisiejszy nie ma również woli politycznej, żeby zrobić to teraz"  dodała.

Sprawdź: Sławomir Izdebski: Andrzej Lepper sam sobie życia nie odebrał

 

swiatrolnika.info 2023