O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Wywiady

20-12-2016

Autor: Świat Rolnika

Agencja Rynku Rolnego sprawna i otwarta

Agencja Rynku Rolnego sprawna i otwarta

Chcieliśmy przekształcić ARR w agencję sprawną i otwartą – powiedział w rozmowie dla Świata Rolnika prezes Agencji Rynku Rolnego Łukasz Hołubowski.

 

 

Dla Agencji Rynku Rolnego mijający rok nie był łatwy, towarzyszyło mu mnóstwo wyzwań. Wiele procesów wymagało optymalizacji. W ocenie prezesa ARR większość podjętych działań zakończyła się sukcesem.

 

Jednym z ważniejszych osiągnięć Agencji było uruchomienie portalu internetowego, dzięki któremu można składać wnioski bez wychodzenia z domu. Portal jest w ocenie Łukasza Hołubowskiego prosty w obsłudze, a ponadto ułatwia rolnikom proces wysyłania dokumentów.

 

– Uruchomiliśmy składanie wniosków przez internet, żeby uniknąć kolejek i niedogodności związanych z dojazdem do naszych oddziałów terenowych. Tych wniosków w jednym z programów zostało złożonych ponad 20 procent. Jest to duży odsetek. Będziemy się starać, by ten odsetek ciągle rósł. Tak, żeby Agencja była otwarta na pomysły i potrzeby naszych bneficjentów – wyjaśnia prezes ARR.

 

Agencja w przyszłości chce realizować założenia polityczne ministerstwa rolnictw i Unii Europejskiej, których wdrażanie rozpoczęto w mijającym 2016 roku. Należy podjąć takie działania, które prowadzić będą do stabilizacji rynku, zwłaszcza w obliczu wyzwań jakie przyniosły ostanie wydarzenia. Trudna sytuacja producentów mleka, wieprzowiny i drobiu wymaga odpowiednich rozwiązań.

 

Ponadto Agencja ma zamiar w dalszym ciągu stawiać na promocję polskich artykułów rolno-spożywczych. Chce za pomocą akcji promocyjnych ukazać jakość i smak polskich produktów żywnościowych zagranicznym oraz polskim konsumentom. 

 

Reporter: Paweł Biczak
Zdjęcia: Janusz Kojro
Montaż: Barbara Goliasz
Fot. swiatrolnika

swiatrolnika.info 2023