PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Opinie / Rolnictwo / Został powołany nowy Lubuski Wojewódzki Lekarz Weterynarii

Został powołany nowy Lubuski Wojewódzki Lekarz Weterynarii

Autor: Michał Rybka 2021-12-22 14:30:00
Lubuski Wojewódzki Lekarz Weterynarii

Joanna Kokot-Ciszewska to nowy Lubuski Wojewódzki Lekarz Weterynarii, który został wybrany przez Głównego Lekarza Weterynarii Pawła Niemczuka.

Z kolei Agata Bobrowska obejmie stanowisko zastępcy Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, która dotąd pełniła obowiązki Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii. Wręczenie aktów powołania odbyło się 20 grudnia 2021 roku w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim podczas spotkania z Głównym Lekarzem Weterynarii i Wojewodą Lubuskim.

Dotychczasowe stanowiska Joanny Kokot-Ciszewskiej

Nowy Lubuski Wojewódzki Lekarz Weterynarii studiowała weterynarię na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Pracę w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Kaliszu rozpoczęła w 2007 roku. W 2010 roku ze stanowiska specjalisty została awansowana na zastępcę Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kaliszu. Od stycznia 2012 r. pracowała na stanowisku Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kaliszu. 20 lipca 2020 r. objęła stanowisko zastępcy Wielkopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Poznaniu.

Rozmowy z Powiatowymi Inspektorami Weterynarii

Po przekazaniu aktów mianowania Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk, wojewoda Władysław Dajczak, Wojewódzki Lekarz Weterynarii Joanna Kokot-Ciszewska i jej zastępca Agata Bobrowska udali się na spotkanie z inspektorami powiatowymi.

Wojewoda podkreślił, że sytuacja w województwie lubuskim, która jest związana z ptasią grypą, ASF i koronawirusem wymaga bardzo jasnych, precyzyjnych i zdecydowanych działań.

Główny Lekarz Weterynarii oficjalnie ogłosił informację o wręczeniu nominacji oraz krótko przedstawił plan na przyszłoroczne zmiany w organizacji pracy całej inspekcji.

Czytaj także: Paweł Meyer został nowym Zastępcą Głównego Lekarza Weterynarii

źródła:gov.pl/fot.gov.pl