O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

01-08-2020

Autor: Emilia Gromczak

Konsumenci zmienili nawyki przez pandemię. Czy to zalążek rewolucji żywieniowej?

Konsumenci zmienili nawyki przez pandemię

Pod wpływem koronawriusa konsumenci zmienili swoje nawyki żywieniowe oraz zakupowe. Niektórzy przestawili się na zakupy online, ponad 50 % Chińczyków planuje robić zakupy spożywcze właśnie przez Internet. Z kolei Amerykanie deklarują, że ograniczą wyjścia do restauracji i zaczną częściej gotować w domu. Czy te zmiany mogą być zalążkiem rewolucji?

Co wybierają chińscy konsumenci?

Chińscy konsumenci twardo deklarują, że będą oszczędzać (42 %). Ponadto 70 % Chińczyków planuje kupować produkty eko, a 55 % stawia na zakup artykułów Konsumenci stawiają na zakupy onlinespożywczych przez Internet. Co ciekawe pandemia zmieniła również podejście do życia mieszkańców Chin. Pokazują to wyniki procentowe. 75 % planuje zdrowo się odżywiać, a prawie 40 % jest gotowych zapłacić więcej za produkty lepszej jakości. Konsumenci deklarują również, że będą regularnie się badać i uprawiać sport.

Większa sprzedaż online w Chinach

Konsumenci chińscy przenieśli się do wirtualnego świata. Jak pokazują dane, w okresie od stycznia do kwietnia 2020 r. sprzedaż detaliczna online w Chinach wzrosła o 1,2 %. Zauważono również wzrost konsultacji medycznych online oraz wzrost wirtualnych spacerów po mieszkaniu.

Obejrzyj: Konsument patriotą? Akcja "Produkt polski" pobudza popyt na krajową żywność? Rolnicze Q&A

Amerykanie stawiają na posiłki w domu

Badania Food & Health Survey 2020, przeprowadzone przez Międzynarodową Radę ds. Informacji o Żywności (IFIC) pokazują, że konsumenci amerykańscy również zmienili swoje nawyki w wyniku pandemii koronawirusa. W badaniu wzięło udział 1011 Amerykanów w wieku 18-80 lat. Aż 85 % pytanych zmieniło swoje nawyki konsumpcyjne. Spośród 85% respondentów, którzy dokonali zmian, 60% deklaruje częstsze gotowanie w domu. Respondenci twierdzą także, że częściej jedzą (32%), częściej myją świeże produkty (30%). 49% badanych jest zaniepokojonych bezpieczeństwem żywności przygotowanej poza domem tzn. na wynos lub dostawa do domu. Podobnie 46% jest zaniepokojonych bezpieczeństwem konsumpcji w restauracjach. Mniejszy odsetek: (42%) niepokoi się o bezpieczeństwo żywności podczas zakupów spożywczych online, zakupów spożywczych w sklepie (36%) i przygotowywania posiłków w domu (30%). Pytani konsumenci nie zmienili swojego zdania dot. bezpieczeństwa żywnościowego kraju. 67 % ma zaufanie do bezpieczeństwa żywnościowego USA.

Z ostatniej chwili: Wypadek rolnika podczas prac polowych. Prasa rolująca wkręciła mu rękę!

paih.go.pl/forummleczarskie.pl/fot.pixabay.com

swiatrolnika.info 2023