PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Opinie / Rolnictwo / Michał Urbaniak: Zmiana ministra Grzegorza Pudy na ministra Henryka Kowalczyka jest zmianą pozytywną

Michał Urbaniak: Zmiana ministra Grzegorza Pudy na ministra Henryka Kowalczyka jest zmianą pozytywną

Autor: Oliver Pochwat 2021-11-01 18:00:00
Michał Urbaniak

Henryk Kowalczyk Minister RolnictwaMichał Urbaniak nie ma wątpliwości, że miana na stanowisku rolnictwa pozytywnie wpłynie na notowania Prawa i Sprawiedliwości na wsi.

Michał Urbaniak wielokrotnie krytykował byłem ministra rolnictwa Grzegorza Pudę za brak należytego zainteresowania. Teraz jak sam przyznaje w rozmowie z portalem ŚwiatRolnika.info przyznał, że miana na stanowisku szefa resortu można podnieść notowania PiS na wsi.

ŚwiatRolnika.info: Jak ocenia Pan zmianę na stanowisku ministra rolnictwa?

Michał Urbaniak: Zmiana ministra Grzegorza Pudy na ministra Henryka Kowalczyka jest zmianą pozytywną. Każdy człowiek, który zdążył poznać ministra Pudę i jego działania stwierdzi, że zmiana na stanowisku szefa resortu jest szansą dla polskiego rolnictwa.

Nie znam dobrze ministra Henryka Kowalczyka. Nie pałam entuzjazmem, że zapewne teraz polskie rolnictwo odetchnie i ruszy do przodu.

Myślę jednak, że jest wiele osób, które będą lepsze niż minister Grzegorz Puda.

ŚwiatRolnika.info: Czy zmiana uspokoi rolników? Co w pierwszej kolejności powinien zrobić nowy minister rolnictwa?

Michał Urbaniak: Mówiłem o tym z mównicy sejmowej. Jest to problem wysokiej ceny nawozów oraz ASF. Są to czynniki, na które minister Kowalczyk powinien znaleźć rozwiązanie.

Czy wpłynie to pozytywnie na wieś i uspokoi nastroje. Pytanie, w jaki sposób ma uspokoić. Rozumiem, że będzie to walka o głosy wyborców, ale to wcale nie musi przesądzić o tym, że polska wieś będzie teraz płynąca mlekiem i miodem.

Na pewno jest to działanie na plus. Trochę pomoże PiSowi i podniesie notowania.

Minister Henryk Kowalczyk był ministrem w ministerstwie rolnictwa. Pochodzi z regionu o dużych tradycjach rolniczych.

Czytaj także: Henryk Kowalczyk dla SwiatRolnika.Info: Jestem zdecydowanym przeciwnikiem dodatkowego podatku od mięsa