PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Opinie / Rolnictwo / Szczepan Wójcik: Rolnicy mają dosyć obarczania za wszelkie zło

Szczepan Wójcik: Rolnicy mają dosyć obarczania za wszelkie zło

Autor: Świat Rolnika 2022-07-06 13:20:00
Szczepan Wójcik

Szczepan Wójcik skomentował kolejne protesty holenderskich rolników. Jego zdaniem rolnicy mają dosyć poniżania i zrzucania na nich winy za wszelkie zło.

Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej odniósł się do blokad centrów dystrybucyjnych w Holandii zorganizowanej przez protestujących rolników. Zdaniem Moniki Przeworskiej akcja spowodowała braki żywności w sklepach. „Rolnicy pokazują, jak może wyglądać kraj dobrowolnie rezygnujący z krajowego rolnictwa” – skomentowała dyrektor Instytutu Gospodarki Rolnej.

Protesty rolników w Holandii

Szczepan Wójcik na swoim koncie na Twitterze wypowiedział się na temat kolejnych akcji protestacyjnych holenderskich rolników.

„Rolnicy mają dosyć poniżania i obarczania odpowiedzialnością za wszelkie zło. Lewackie idee mające wymodelować nam "nowy świat" powinny zostać zatrzymane. W Holandii zrozumieli to za późno. Czy wiecie, że tam nie chodzi wcale o ograniczenie dużych gospodarstw, ale wszystkich!?” – stwierdził Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej.

Rolnicy protestują przeciwko planom azotowym rządu, który obarcza gospodarzy winą za zanieczyszczenie środowiska. Władze uważają, że na terytorium Królestwa Niderlandów należy ograniczyć liczbę gospodarstw hodowlanych, a co za tym idzie, zredukować liczbę samych zwierząt. Rolnicy są sfrustrowani postawą władz i nie mają zamiaru rezygnować z działalności gospodarczej, która od lat stanowi ich źródło utrzymania. Holenderscy gospodarze są aktywnie wspierani przez kolegów i koleżanki z Polski.

Szczepan Wójcik

Szczepan Wójcik: Ograniczenia dotyczą wszystkich rolników!

Holenderscy rolnicy twierdzą, że w ich kraju działa wiele gałęzi przemysłu, które mają znacznie większy wpływ na środowisko niż sektor rolniczy. Przykładami są holenderskie firmy chemiczne, linie lotnicze i przemysł. Niektórzy posłowie, związki zawodowe i sami rolnicy stanęli po stronie protestujących. Blokada utrzymuje się od kilku dni i jest brutalnie odczuwana. Holenderskie media donoszą, że na półkach sklepowych brakuje wielu produktów, które zazwyczaj są dostarczane do sklepów przez właścicieli gospodarstw rolnych.

Zdaniem Szczepana Wójcika Holendrzy zbierają żniwo swojej uległości wobec organizacji antyrolniczych.

„Tym się kończą wydumane lewicowe wizje świata. Ograniczeniem produkcji rolnej w czasie największego od II Wojny Światowej kryzysu. Nie popełniajmy tych samych błędów” – skomentował Szczepan Wójcik.

Czytaj również: Szczepan Wójcik: Jesteśmy w czołówce państw z blokowanymi inwestycjami

Źródło: Twitter