PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Opinie / Rolnictwo / Sasin: Krajowa Grupa Spożywcza zostanie poszerzona o kolejne podmioty

Sasin: Krajowa Grupa Spożywcza zostanie poszerzona o kolejne podmioty

Autor: Świat Rolnika 2022-06-27 11:30:00
Krajowa Grupa Spożywcza

Krajowa Grupa Spożywcza zostanie poszerzona o kolejne podmioty – plany te ogłosił wicepremier i minister aktywów państwowych, Jacek Sasin. 

Szczegółowe plany szef resortu aktywów przedstawiał w trakcie wizyty w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Poprzez obecność polskiego kapitału w sektorze rolno-spożywczym rząd chce zwiększyć bezpieczeństwo ekonomiczne rolników. Będzie ona przynosić konkretny dochód. W założeniach sięgać ma on nawet 3,5 mld zł. Spółka będzie zatrudniać blisko 5 tys. pracowników.

Spółka ma zabezpieczać i wspierać rolników

“Krajowa Grupa Spożywcza to podmiot, który funkcjonuje w sześciu segmentach rolnictwa. Powołana została w oparciu o polski cukier” – mówił wiceminister aktywów państwowych, Andrzej Śliwka.

“I to właśnie na bazie tych doświadczeń z Krajowej Spółki Cukrowej będziemy przenosili właśnie te relacje z polskim rolnikiem na inne segmenty, w których KGS będzie funkcjonować” – tłumaczył Andrzej Śliwka.  

Nadrzędną misją Krajowej Grupy Spożywczej jest właśnie zadbanie o rolnika, by mógł za godziwą cenę sprzedać produkt, który wytworzył. To jego zabezpieczenie i realne wsparcie.

“Od sprzedaży nasion, poprzez doradztwo agro, zabezpieczenie środków produkcji, bieżący kontakt z nim i ewentualnie – jeśli pojawiają się jakieś wątpliwości – odpowiadanie na te wątpliwości, ale w dalszym etapie pełna kontraktacja, później również przetworzenie i dystrybucja” – wskazał Andrzej Śliwka.

Krajowa Grupa Spożywcza

Sasin: Krajowa Grupa Spożywcza musi być rozwijana

“Krajowa Grupa Spożywcza skupia – obok cukru – przetwórstwo, zakłady zbożowe, młyny, czyli to, co w obliczu wojny na Ukrainie ma podstawowe znaczenie dla bezpieczeństwa Polski. Potrzeba jednak czegoś więcej” – akcentował wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

“Musimy ten podmiot rozwijać, musimy prowadzić aktywną akwizycję kolejnych podmiotów, żeby móc skutecznie na tym rynku działać” – podkreślił Jacek Sasin.

Jak zaznaczył wicepremier, są już wytypowane przedsiębiorstwa do potencjalnego nabycia –  niektóre bardzo duże, mające duży udział w rynku.

“Przygotowaliśmy odpowiednie mechanizmy finansowe do tego, żeby móc wzmocnić obecność państwa w sektorze rolno-spożywczym i będziemy tę politykę konsekwentnie realizować” – zapowiedział wicepremier.  

Krajowa Grupa Spożywcza będzie przynosić konkretny dochód. W założeniach sięgać ma on nawet 3,5 mld zł. Spółka będzie zatrudniać blisko 5 tys. pracowników.

Czytaj też: Ardanowski: Głównym celem KGS jest stabilizacja rynków rolnych

radiomaryja.pl/fot.Twitter/Pixabay