PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Opinie / Rolnictwo / PSL zaprezentowało Pakt Dla Przedsiębiorców

PSL zaprezentowało Pakt Dla Przedsiębiorców

Autor: Monika Faber 2021-06-15 11:01:50
PSL

Jesteśmy po ważnym spotkaniu w Senacie. Rozmawialiśmy z przedsiębiorcami z całej Polski o ich problemach i prawdziwym obrazie gospodarki. To jest sprawa fundamentalna, bo od niej zależy pomyślność obywateli. Im więcej wygenerujemy zysku w gospodarce, tym więcej będziemy mogli środków przeznaczyć np. na reformę systemu ochrony zdrowia. Środki europejskie z Funduszu Odbudowy muszą trafić do prywatnych przedsiębiorców, nie państwowych spółek. To oni przeprowadzili polską gospodarkę przez pandemię, tworzą miejsca pracy i budują wzrost. Mamy dla nich Pakt Dla Przedsiębiorców – powiedział na konferencji prasowej w Senacie prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

PSL wychodzi z inicjatywą

W poniedziałek w Senacie RP z inicjatywy ludowców odbyła się debata programowa „Pakt dla przedsiębiorców” z udziałem parlamentarzystów oraz przedstawicieli organizacji przedsiębiorców.

Jesteśmy po ważnym spotkaniu w Senacie. Spotkaliśmy się jako parlamentarzyści Koalicji Polskiej, kołem poselskim Polskie Sprawy Agnieszki Ścigaj oraz przedstawicielami senatorów niezależnych, z Krzysztofem Kwiatkowskim i rozmawialiśmy z przedsiębiorcami z całej Polski o ich problemach i prawdziwym obrazie gospodarki – powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Rozmowy dotyczyły Paktu Dla Przedsiębiorców i najważniejszych wyzwaniach dla polskiej gospodarki po lockdownie. Wszyscy uczestnicy mieli nadzieję, że Krajowy Plan Odbudowy będzie kolejną tarczą dla przedsiębiorców, która odpowie na wyzwania popandemiczne. Niestety, Nowy Ład zaprezentowany przez ekipę rządzącą bije w przedsiębiorczość.

PSL: Potrzebny jest nowy impuls

Po pierwsze i najważniejsze, pieniądze europejskie z Krajowego Programu Odbudowy, pieniądze z budżetu europejskiego na kolejne lata, muszą trafić do prywatnych przedsiębiorców. To jest nasze zobowiązanie. Jak my będziemy rządzić, to w tym kierunku te pieniądze będą szły – zapowiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

Dodał, że to właśnie polscy przedsiębiorcy przeprowadzili Polaków przez pandemię.psl pakt dla przedsiebiorcow

W podziękowaniu za to i w nadziei na lepsze jutro, trzeba jak najwięcej pieniędzy europejskich przekazać polskim, prywatnym przedsiębiorcom – tym najmniejszym, mikro, większym i tym dużym. Bo oni tworzą realne miejsca pracy i budują nasza gospodarkę – stwierdził prezes PSL.

Pakt na rzecz polskich przedsiębiorców to dziesięć postulatów.

Dziesięć naszych zobowiązań, które deklarujemy, że zrealizujemy. Teraz, gdy jesteśmy w opozycji – wszystko to co można, a jak będziemy współrządzić – wszystko to, co jest niezbędne i jest kołem zamachowym rozwoju Polski, polskiej gospodarki i nowych miejsc pracy – zapowiedział lider PSL.

Czytaj także: PSL: brak wsparcia dla rolników w zakresie zniszczonych upraw odbije się na wzrostach cen żywności

PAKT DLA PRZEDSIĘBIORCÓW – co proponuje PSL?

1.      Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców
2.      Stabilne prawo dla przedsiębiorców – zmiany w zasadach prowadzenia działalności z minimum rocznym wyprzedzeniem
3.      Wprowadzenie ustawy odszkodowawczej za nielegalny lockdown, trzecia tarcza PFR
4.      Ograniczenie biurokracji:
– jeden wniosek – jedna strona
– e-dokumenty
– mniej uciążliwych kontroli i obowiązków sprawozdawczych
5.      Żadnych nowych podatków przez minimum dwa lata od końca pandemii
6.      Powszechny Samorząd Gospodarczy
7.      Chorobowe na koszt ZUS
8.      Żadnych nowych obostrzeń dla zaszczepionych i ozdrowieńców – weryfikacja przez aplikację
9.      Skrócenie czasu postępowań odszkodowawczych
10.     Szybka ścieżka skargi na urzędnika i odpowiedzialność za złe decyzje

Gospodarka jest najważniejszą sprawą na jaka musimy dzisiaj postawić. To jest sprawa fundamentalna, bo od niej zależy później pomyślność obywateli, dobrostan również zdrowotny nas wszystkich. Im więcej wygenerujemy zysku w gospodarce, tym więcej będziemy mogli środków przeznaczyć np. na reformę systemu ochrony zdrowia – podkreślił lider PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

PSL/fot. TT


Autor: Oliver Pochwat

Janusz Piechociński: Zamiast świnki, kurki, krówki będziemy mieli GMO?


Autor: Polska Agencja Prasowa

Ardanowski: Przez wojnę w produkcji żywności pojawia się wielka wyrwa


Autor: Polska Agencja Prasowa

Wojciechowski: Ukraina powinna miesięcznie eksportować 5 mln ton zboża


BULT SMOGOWICZE