PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Opinie / Rolnictwo / Patryk Jaki: Ekologizm to odmieniona wersja komunizmu

Patryk Jaki: Ekologizm to odmieniona wersja komunizmu

Autor: Świat Rolnika 2022-07-08 10:00:00
Patryk Jaki

Europoseł Patryk Jaki w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja skomentował ”proekologiczne” pomysły UE.

Przypomnijmy, że Unia Europejska planuje zakaz sprzedaży samochodów spalinowych do 2035 roku. Unijni biurokraci chcą upowszechnienia zeroemisyjnego transportu, a kierowcy samochodów spalinowych będą musieli ponosić z tego tytułu dodatkowe opłaty.

Patryk Jaki krytykuje pomysły UE

Odejście od samochodów spalinowych, planowane jest w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Dotychczasowi kierowcy samochodów spalinowych będą musieli mierzyć się z dodatkowymi opłatami, podatkami i ograniczeniami. Na takie rozwiązanie nie zgadza się europoseł Patryk Jaki.

,, Nie mówimy tylko o 2035 roku. „Kamienie milowe” mówią o dodatkowych opłatach za rejestrację samochodów spalinowych, aby po kilku latach wprowadzić podatek za poruszanie się samochodami spalinowymi. Rok 2035 jest rokiem docelowym, kiedy mielibyśmy całkowicie zrezygnować z samochodów spalinowych. Używa się ładnych słów, że wówczas samochody elektryczne będą tańsze niż samochody spalinowe. Nie tłumaczy się, dlaczego tak będzie. Samochody spalinowe mają zostać obłożone podatkami, ograniczeniami, dlatego ich użytkowanie stanie się drogie. Samochody elektryczne nie będą tańsze same w sobie, ale ze względu na konsekwencje związane z użytkowaniem samochodów spalinowych” – wyjaśnił Patryk Jaki.

Europoseł zauważył, że samochody spalinowe mają zostać obłożone podatkami, ale samoloty już nie.

,,Samoloty powodują więcej zanieczyszczeń niż samochody spalinowe. Lewacka elita światowa z Davos chce stworzyć nam świat, gdzie z transportu będą mogli korzystać, a de facto z wolności, tylko ludzie bogaci. Tylko tacy, których będzie stać na zakup samochodu elektrycznego albo loty samolotem. Cała reszta ma przesiadać się do transportu zbiorowego. (…) Stanowi to w konsekwencji ograniczenie wolności Polaków. Najbogatszy Polak powiedział, że w ekologizmie, nowej ideologii, chodzi o to, żeby biedniejsi mniej podróżowali, przestali jeść mięso, a świat będzie piękniejszy” – dodał Jaki.

Patryk Jaki

Solidarna Polska przeciwko

Poseł do Parlamentu Europejskiego podkreślił, że Solidarna Polska od początku sprzeciwia się wprowadzaniu pakietów klimatycznych i innych „proekologicznych” propozycji Unii Europejskiej, które w rzeczywistości ograniczałby wolność Polaków.

,,Ekologizm to odmieniona wersja komunizmu. Chodzi o dobre cele – planetę, ale za tym kryje się postanowienie, żeby najsłabszych i średnio zarabiających pozbawić różnych możliwości, między innymi podróżowania. Po co inwestujemy takie kwoty w autostrady, jeśli za chwilę nie będziemy mogli z nich korzystać? Jako Solidarna Polska sprzeciwiamy się temu od samego początku. Od samego początku przeciwstawiamy się pakietom klimatycznym i ekologizmowi. (…) Hiperinflacja jest powodowana głównie niemądrą ideologią, która między innymi nakazuje Polsce importować węgiel, co jest absurdem” – wskazał Patryk Jaki.

Czytaj też: Ideologiczny ekologizm jest tylko chwilową modą i nie ma przyszłości

radiomaryja.pl/fot.MS/fot.PE