PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Opinie / Rolnictwo / Nowa partia w grze. AgroUnia jest już oficjalną partią polityczną

Nowa partia w grze. AgroUnia jest już oficjalną partią polityczną

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-03-17 08:45:00
Agrounia

AgroUnia Michała Kołodziejczaka jest już oficjalnie zarejestrowana. Profil partii Kołodziejczak określił profilem socjaldemokratycznym.

Jak pisze w czwartek "Rzeczpospolita", AgroUnia Michała Kołodziejczaka jest już oficjalnie zarejestrowana i szuka swojego miejsca w polityce. W rozmowie z dziennikiem Kołodziejczak wskazał, że chce budować partię ludową o profilu socjaldemokratycznym. Partia ma aktualnie struktury w każdym województwie. 

AgroUnia jest już partią 

"Proces rejestracji AgroUnii jako partii był długi, jej politycy musieli w ostatnich miesiącach kilkakrotnie dokładać kolejne transze podpisów. Ostatecznie rejestracja została dokonana w połowie marca. Przez ostatnie miesiące i lata AgroUnia szukała swojego miejsca na scenie, kontaktując się z siłami po różnych stronach polityki, od lewa do prawa. Teraz chce być, jak mówi jej lider, siłą ludową, o profilu socjaldemokratycznym, która stoi za ludźmi podczas kryzysu" – pisze gazeta.

Jak twierdzi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Kołodziejczak, partia AgroUnia ma obecnie struktury we wszystkich województwach i chce je rozbudowywać, a także "wyznaczać cele polityczne, przedstawiać program, wizje państwa".

Według "Rz" mają w tym pomagać rozbudowane zasięgi w social mediach, które AgroUnia budowała od kilku lat, w tym poprzez transmisje na żywo na Facebooku.

AgroUnia partia

Kołodziejczak: Brakuje ludzi, którzy nas reprezentują

AgroUnia to ruch rolniczy i organizacja, której liderem i założycielem jest Michał Kołodziejczak. W pierwszym tygodniu sierpnia zorganizowała w okolicy Piotrkowa Trybunalskiego protest polegający na blokadzie drogi krajowej nr 12. Rolnicy biorący udział w proteście tłumaczyli, że ich wyjście na drogi jest efektem bezradności i wyrazem niezadowolenia wobec polityki rolnej prowadzonej przez rząd. Przekonywali, że w ten sposób chcą zwrócić uwagę na problemy producentów żywności, w tym głównie trzody chlewnej. Kołodziejczak informował wtedy, że do sądu został złożony wniosek o rejestrację AgroUnii jako partii politycznej.

"Nam brakuje ludzi, którzy nas reprezentują i upominają się o tych, którzy ciężko pracują, o klasę pracowniczą, tych, którzy w większości wypracowują PKB. Myślę tutaj nie tylko o rolnikach - to są także kobiety, które siedzą na kasach w supermarketach, układają towar na półkach; to są także pielęgniarki i ratownicy medyczni, którzy ostatnio, podczas kolejnej fali pandemii, bardzo mocno nam wszystkim pomogli, a nie zostali odpowiednio docenieni" – powiedział w rozmowie Kołodziejczak.

Przeczytaj również: Michał Kołodziejczak (AgroUnia): Będziemy jeść chłam przywieziony z zagranicy


Jan Krzysztof Ardanowski: Rolnicy oczekują stabilnych i wysokich cen zbóż

Autor: Oliver Pochwat 2022-06-30 13:00:00

Szczepan Wójcik: Jesteśmy w czołówce państw z blokowanymi inwestycjami

Autor: Świat Rolnika 2022-06-30 11:00:00

Duda: Bezpieczeństwo żywnościowe jednym z tematów szczytu NATO

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-29 18:30:00

BULT SMOGOWICZE