PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Opinie / Rolnictwo / Niemieccy Zieloni chcą zabronić Polsce regulacji Odry

Niemieccy Zieloni chcą zabronić Polsce regulacji Odry

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-07-19 11:23:27
Niemieccy Zieloni

Niemieccy Zieloni chcą powstrzymać polskie plany regulacji Odry – pisze w poniedziałek dziennik „Die Welt”. „Promowana przez Polskę rozbudowa Odry doprowadzi do nieuzasadnionego negatywnego wpływu na rolnictwo, klimat i bilans wodny” – powiedział szef Zielonych Michael Kellner, cytowany przez popularny niemiecki dziennik.

Niemieccy Zieloni przeciw

„Jeśli te plany zostaną zrealizowane, osłabiona będzie ochrona przeciwpowodziowa” - przestrzegł polityk.

Komentując dla „Die Welt” katastrofalne powodzie, które w ostatnim czasie dotknęły zwłaszcza kraje związkowe Nadrenia-Palatynat i Nadrenia Północna-Westfalia na zachodzie Niemiec, szef partii Zielonych powiedział, że terenom tym należy pilnie pomóc, a w jak najkrótszej perspektywie należy podejmować wszelkie środki, by przeciwdziałać skutkom kryzysu klimatycznego. „Regulacja Odry przyniosłaby efekt przeciwny do zamierzonego” – ostrzegł Kellner.niemieccy zieloni odra 2

Niemieccy Zieloni chcą nagłośnić sprawę

W sobotę Zieloni zorganizowali rajd rowerowy do Frankfurtu nad Odrą i rejs statkiem po Odrze, podczas których nagłaśniali sprawę projektu i swojego sprzeciwu wobec niego.

Kellner zajmuje drugie miejsce na krajowej liście brandenburskich Zielonych za Annaleną Baerbock, kandydatką partii na kanclerza we wrześniowych wyborach do Bundestagu.

Czytaj także: Greenpeace protestuje przeciwko portowi LNG w Bratysławie

W ubiegłym roku brandenburskie ministerstwo środowiska, którym kieruje Axel Vogel z Zielonych, odwołało się od decyzji Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie, mówiącej o planach rozbudowy i regulacji Odry. Resort uważa, że działania te mogą mieć negatywny wpływ na siedliska przyrodnicze oraz zwiększyć erozją brzegów po niemieckiej stronie – pisze „Die Welt”.

fot. wikimedia


Autor: Polska Agencja Prasowa

Ciecióra: Rolnictwo zrównoważone zapewni niedrogą żywność


Autor: Polska Agencja Prasowa

Kołakowski: Ustawa o ubezpieczeniu społecznym rolników to ułatwienie


Autor: Polska Agencja Prasowa

Premier: Obowiązkiem państwa jest bezpieczeństwo żywnościowe


BULT SMOGOWICZE