PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Opinie / Rolnictwo / MRiRW: Porozumienie Rolnicze zostało reaktywowane po roku przerwy

MRiRW: Porozumienie Rolnicze zostało reaktywowane po roku przerwy

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-12-09 13:00:00
Porozumienie Rolnicze

Porozumienie Rolnicze i przedstawiciele polskich organizacji w Copa Cogeca ustalali zasady współpracy z ministrem rolnictwa Henrykiem Kowalczykiem.

MRiRW poinformowało, że spotkanie zostało zwołane w celu reaktywacji Porozumienia Rolniczego. Przedstawiciele rolników wyrazili zadowolenie z reaktywacji spotkań. Jak mówili, takich spotkań nie było przez ostatni rok, choć w zespołach zostały wypracowane rekomendacje dla poszczególnych sektorów. "Zobowiążę wiceministrów do ich przejrzenia i przeanalizowania rekomendacji" – obiecał szef resortu rolnictwa podczas spotkania.

Porozumienie Rolnicze będzie działać w poszczególnych zespołach

Minister Kowalczyk wyraził się jasno, że podstawowa praca Porozumienia Rolniczego odbywać się będzie w ramach zespołów. Zaproponował też, by do już istniejących powołać dodatkowo zespoły ds. mleka, rolnictwa ekologicznego i spółdzielczości.porozumienierolnicze2 09.12

Porozumienie Rolnicze zostało powołane przez b. ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego w lutym 2019 r. Jest to platforma, która pozwala w sposób instytucjonalny na prowadzenie dialogu nt. problemów występujących w rolnictwie. Ma ona umożliwić poprzez rozmowy między uczestnikami rynku żywnościowego (rolników, przetwórców, handel i konsumentów) wypracowanie rozwiązań najlepszych dla wszystkich tych grup. Do Porozumienia przystąpiło 160 organizacji rolniczych. Powołano 10 zespołów tematycznych.

Czytaj także: KRIR apeluje do ministra rolnictwa o zmiany ws. hodowli ziemniaków

źródła:PAP/fot.TT,MRiRW