PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Opinie / Rolnictwo / Jerzy Małecki: Wybierając polskie produkty, wspieramy budżet państwa

Jerzy Małecki: Wybierając polskie produkty, wspieramy budżet państwa

Autor: Oliver Pochwat 2022-05-06 21:05:00
Jerzy Małecki

Jerzy Małecki w rozmowie z portalem ŚwiatRolnika.info mówił o tym, jak ważny jest patriotyzm konsumencki w dobie wojny na Ukrainie. 

Patriotyzm konsumencki to motor napędowy gospodarki. Wspierając produktu krajowego pochodzenia, wspiera się polskich przedsiębiorców, zapewnia miejsca pracy oraz rozwój poszczególnych gałęzi gospodarki. Gdzie jednak robić zakupy? Jak można realnie pomóc rolnikowi w tym trudnym czasie? O komentarz poprosiliśmy posła Jerzego Małeckiego.

ŚwiatRolnika.info: Jaka jest rola patriotyzmu konsumenckiego w dobie wojny na Ukrainie?

Jerzy Małecki: Niezależnie od tego, czy jest wojna na Ukrainie, czy nie, uważam, że patriotyzm gospodarczy jest bardzo wskazany. Kupując polskie produkty, wiemy, że są one nasze i najczęściej od naszych sąsiadów. Wybierając polskie produkty, wspieramy budżet państwa. Patrząc na patriotyzm konsumencki np. we Francji, to Francuzi w większości wybierają towary produkcji francuskiej. Osobiście zachęcam i sam to robię, aby wybierać polskie produkty.

ŚwiatRolnika.info: Gdzie więc robić zakupy? Sieci handlowe, małe sklepiki, bazary?

Jerzy Małecki: Mieszkam w małej miejscowości, która liczy ok. 20 tys. mieszkańców. Mamy bazar i rynek, który dwa razy w tygodniu oferuje możliwość kupna produktów od naszych sąsiadów rolników. Mimo że wiem, że zapłacę więcej, to będąc świadomym konsumentem, kupuję od rolnika.


Wspierajmy naszych sąsiadów rolników, gdyż z tego tytułu mają większe przychody.

ŚwiatRolnika.info: Ceny produkcji poszły do góry. Wybieranie polskich produktów wspiera polskich producentów.

Jerzy Małecki: Oczywiście, że tak. Wiemy o tym, że rolnik, który nie sprzeda towarów, będzie miał mniej pieniędzy i będzie uboższy. Trzeba wspierać rolników. Mimo tego, że rząd Zjednoczonej Prawicy uczynił bardzo wiele, aby uprosić sprzedaż produktów zdrowych od naszych rolników, to mimo wszystko nie jest to do końca, o co nam chodzi. Chcemy, aby produkt polskiej produkcji był jak najszerzej dostępny dla nas jako konsumentów.

Czytaj także: Krzysztof Bosak: Patriotyzm konsumencki jest ważny, ale powinien być dobrowolny


Autor: Polska Agencja Prasowa

Ardanowski: Przez wojnę w produkcji żywności pojawia się wielka wyrwa


Autor: Polska Agencja Prasowa

Wojciechowski: Ukraina powinna miesięcznie eksportować 5 mln ton zboża


Autor: Sebastian Wroniewski

Ardanowski: Zielony Ład należy natychmiast zawiesić


BULT SMOGOWICZE