PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Opinie / Rolnictwo / Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder nie chce odciąć się od Putina

Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder nie chce odciąć się od Putina

Autor: Tomasz Racki 2022-03-02 14:32:00
Gerhard Schroeder

Coraz więcej osób w Niemczech domaga się, by Gerhard Schroeder wyraźnie odciął się od swojego przyjaciela Putina i od rosyjskiego biznesu. 

W środę na Instagramie So-yeon Schroeder-Kim, żona Gerharda Schroedera napisała, że "nie należy zrywać pozostałych powiązań (...) między Niemcami a Rosją".

Gerhard Schroeder – przyjaciel Putina

Były kanclerz Gerhard Schroeder (SPD) jest uważany za wieloletniego przyjaciela prezydenta Rosji Władimira Putina, jest szefem rady nadzorczej rosyjskiego koncernu energetycznego Rosnieft, a także zajmuje stanowiska kierownicze w projektach rurociągu Nord Stream i Nord Stream 2.

"Nie tylko od czasu ataku Rosji na Ukrainę budzi to ostrą krytykę. Ostatnio wszyscy pracownicy jego byłego kanclerza złożyli rezygnację, a stowarzyszenie SPD złożyło wniosek o jego wykluczenie" – zauważa portal dziennika "Welt".

Schroeder-Kim: „Nie należy zrywać kontaktów z Rosją"

W środę na Instagramie (https://www.instagram.com/p/CamLNAuptBp/) głos zabrała So-yeon Schroeder-Kim, żona byłego kanclerza. "Wiele osób (...) osobiście zgłosiło się do mnie, pytając, czy mój mąż nie mógłby porozmawiać z panem Putinem o wojnie na Ukrainie" – napisała.

Podkreśliła, że "Wojna i związane z nią cierpienia obywateli Ukrainy muszą zostać zakończone jak najszybciej. Jest to oczywiście odpowiedzialność rządu rosyjskiego".

Jednak "z myślą o przyszłości nie należy zrywać pozostałych powiązań politycznych, gospodarczych i obywatelskich między Niemcami a Rosją" – pisze So-yeon Schroeder-Kim. "To właśnie one – pomimo obecnej dramatycznej sytuacji – stanowią podstawę nadziei, którą wszyscy żywimy: ponownego nawiązania dialogu na temat pokoju i bezpieczeństwa na naszym kontynencie".

Czytaj także: Eurocash bojkotuje rosyjskie i białoruskie produkty

PAP/fot. Wikimedia/pixabay


Piotr Lisiecki: Polska nigdy nie będzie wolna od ptasiej grypy

Autor: Oliver Pochwat 2022-06-27 19:00:00

Sasin: Krajowa Grupa Spożywcza zostanie poszerzona o kolejne podmioty

Autor: Świat Rolnika 2022-06-27 11:30:00

Kowalczyk: Nie powtórzy się problem suszy, jak w 2018 i 2019 roku

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-26 16:30:00

BULT SMOGOWICZE