PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Opinie / Polityka / Woś: UE stała się narzędziem do propagowania lewackich ideologii

Woś: UE stała się narzędziem do propagowania lewackich ideologii

Autor: Świat Rolnika 2022-07-18 19:00:00
Woś

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, skomentował podczas programu „Polski punkt widzenia” w TV Trwam, działania KE w sprawie KPO.

Zdaniem wiceszefa resortu Komisja Europejska działa niepraworządnie, ponieważ łamie unijne traktaty i przekracza swoje kompetencje. Wiceminister dodał, że KE atakuje Polskę i stosuje podwójne standardy. Dodał, że Unia Europejska stała się narzędziem do propagowania lewackich ideologii.

Michał Woś krytykuje KE

Warunkiem Komisji Europejskiej do wypłacenia środków finansowych w ramach polskiego Krajowego Planu Odbudowy była likwidacja Izby Dyscyplinarnej SN. Mimo, iż Izba przestała istnieć w połowie lipca, żadne pieniądze z KPO nadal nie trafiły do Polski. Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś uważa, że Komisja Europejska stosuje podwójne standardy i atakuje Polskę.

,,Komisja Europejska działa niepraworządnie, ponieważ łamie unijne traktaty i przekracza swoje kompetencje. Już od jakiegoś czasu widzimy festiwal hipokryzji, podwójnych standardów i atakowania Polski. Po pierwsze, eurokraci chcą obalić polski rząd po to, by przywrócić Donalda Tuska na stanowisko premiera. Ursula von der Leyen, przewodnicząca KE, mówi o tym bez ogródek. Dzieje się tak, dlatego że  Donald Tusk wraz z obecną opozycją „bez mrugnięcia okiem” oddałby polską suwerenność. Po drugie, Unia Europejska chce zbudować państwo europejskie” – stwierdził gość TV Trwam.

Według wiceministra sprawiedliwości nie ma powodów, by zgadzać się na zalecenie KE w sprawie stanowiska ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego.

,,Odkąd połączyliśmy Prokuraturę z Ministerstwem Sprawiedliwości i urząd Prokuratora Generalnego z szefem resortu sprawiedliwości znacznie poprawiły się dane w kwestii zwalczania przestępczości w Polsce. Dowodem na to jest udaremnienie działań mafii VAT-owskiej” – uzasadnił wiceminister.

Michał Wos

Woś: Unia Europejska stała się narzędziem do propagowania lewackich ideologii

Wiceminister dodał również, że przekraczanie kompetencji przez KE jest skandalem. Zapewniał, że wymiar sprawiedliwości w Polsce działa w oparciu o prawo i UE nie powinna w to ingerować.

,, Unia Europejska nie ma najmniejszych kompetencji do tego, żeby ingerować w polski wymiar sprawiedliwości. Domagamy się od UE, aby traktowała równo wszystkie kraje członkowskie (…). TSUE jest upolitycznionym trybunałem, który wybierają politycy. Niestety Unia Europejska stała się narzędziem do propagowania lewackich ideologii” – podkreślił Michał Woś.

Wiceminister ocenił, że zgoda premiera Mateusza Morawieckiego na przyjęcie tzw. mechanizmu praworządności pogrążyła nasz kraj i dała UE kompetencje, które teraz są wykorzystywane przeciwko nam.

,,Przypominam, że wbrew stanowisku Solidarnej Polski premier RP zgodził się na tzw. mechanizm warunkowości. Zgodził się na to, aby UE zyskała kompetencje do atakowania suwerennych państw pod pretekstem praworządności. Tak naprawdę używając tego argumentu, unijni politycy zabierają nam pieniądze” – ocenił gość TV Trwam.

,,Widzimy, że KE i eurokraci korzystają z uprawnień, na które niestety Polska się zgodziła. Dziś po bardzo krótkim czasie okazuje się, że jest tak, jak mówiliśmy jako Solidarna Polska. Unijni politycy wykorzystują to narzędzie do zabierania nam pieniędzy pod pretekstem politycznym” – dodał Michał Woś.

Czytaj też: Woś: Projekt o wolności słowa w internecie jest gotowy do przyjęcia przez rząd

radiomaryja.pl/ fot.MS/fot.KPRM,Krystian Maj