PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Opinie / Polityka / Stanisław Michalkiewicz: Sylwia Spurek ma bardzo osobliwe poglądy

Stanisław Michalkiewicz: Sylwia Spurek ma bardzo osobliwe poglądy

Autor: Oliver Pochwat 2022-05-05 18:00:00
Stanisław Michalkiewicz

Stanisław Michalkiewicz skomentował dla portalu ŚwiatRolnika.info stwierdzenie Sylwii Spurek o tym, że chce zostać pierwszą wegetariańską "prezydentką".

Sylwia Spurek to polityk, który nie ma wśród rolników dobrej opinii. Jej pomysły dotyczące zamykania poszczególnych gałęzi rolnictwa, zakazu polowań, jeździectwa czy łowienia ryb były szeroko komentowane w przestrzeni publicznej.

Europosłanka w wywiadzie udzielonym Gazecie Wyborczej zapowiedziała, że "chce zostać prezydentką", a Polska jest gotowa na prezydenta feministkę i wegankę w jednym. Jak stwierdzała rozmówczyni Gazety Wyborczej, start w kampanii byłby doskonałą okazją do zaprezentowania jej poglądów. Poglądy Sylwii Spurek doskonale znają jednak rolnicy, którzy podkreślają, że wizja świata europsłanki połączona z jej skrajnie lewicowymi poglądami stanowi zagrożenie dla stabilności sektora rolnego w Polsce i innych krajach.
Sylwia Spurek postulowała, aby do roku 2023 wprowadzić zakaz występu zwierząt w cyrkach i delfinariach. Już dwa lata później wejść w życie miałby zakaz otwierania nowych hodowli zwierząt. W roku 2030 obowiązywać miałby już prowadzenia jakichkolwiek badań z wykorzystaniem zwierząt. W roku 2040 miałyby zniknąć wszelkie hodowle zwierząt.

Stanisław Michalkiewicz

Czy poglądy prezentowane przez Sylwię Spurek nie mają racji bytu we współczesnym społeczeństwie? O komentarz poprosiliśmy redaktora Stanisława Michalkiewicza.

ŚwiatRolnika.info: Czy start Sylwii Spurek w wyborach prezydenckich jest możliwy?

Stanisław Michalkiewicz: Zgodnie z Konstytucją każdy może zostać prezydentem, więc dlaczego nie Sylwia Spurek. Mam jednak nadzieję, że to się nie stanie. Myślę, że Pani Spurek jest w takim stanie psychicznym, że mogło to, by być groźne dla państwa.

ŚwiatRolnika.info: Dla państwa i obywateli.

Stanisław Michalkiewicz: Pani Spurek ma poglądy bardzo osobliwe. Czasami nasuwają one podejrzenie, że cierpi na jakieś dolegliwości.

ŚwiatRolnika.info: To, co mówi Sylwia Spurek dziś jest śmieszne. Patrząc jednak na dzisiejsze społeczeństwo i jego przemiany, to poglądy Sylwii Spurek mogą zyskiwać zwolenników.

Stanisław Michalkiewicz: Bardzo możliwe, że znajdzie jakichś zwolenników, czy zwolenniczki, ale mam nadzieję, że nie jest ich aż tak wiele, żeby to przyniosło Sylwii Spurek prezydenturę.

Czytaj także: Sylwia Spurek chce zostać „prezydentką”... feministyczno-wegańską


Autor: Polska Agencja Prasowa

Morawiecki: Wzywam do izolacji rosyjskiego prezydenta 


Autor: Polska Agencja Prasowa

Moskwa: Chcemy odnowić połączenie energetyczne Polski i Ukrainy


Autor: Polska Agencja Prasowa

Von der Leyen: Zielony wodór pomoże Europie w uniezależnieniu się od Rosji


BULT SMOGOWICZE