PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Opinie / Polityka / Raab: Rosja, odcinając gaz Polsce pogłębia swój status pariasa

Raab: Rosja, odcinając gaz Polsce pogłębia swój status pariasa

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-28 22:00:00
Rosja

Rosja, odcinając dostawy gazu do Polski, pogłębi jej status jako gospodarczego i politycznego pariasa – oświadczył brytyjski wicepremier Dominic Raab.

"Ostrzegaliśmy o tym od jakiegoś czasu, ale będziemy stać ramię w ramię z naszymi polskimi przyjaciółmi i sojusznikami. To będzie miało bardzo szkodliwy wpływ także na Rosję, ponieważ staje się ona coraz bardziej nie tylko pariasem politycznym, ale również gospodarczym" – powiedział Raab w rozmowie ze stacją Sky News.

Wicepremier W. Brytanii twierdzi, że wojna nie skończy się szybko 

Raab został też zapytany o niedawne słowa premiera Borisa Johnsona, który ostrzegł, że jest możliwość, iż Rosja ostatecznie wygra wojnę na Ukrainie. Odparł, że choć Wielka Brytania oferuje Ukrainie "maksymalną solidarność", to jasne jest, że wynik konfliktu jest niepewny. Przypominał swoje wcześniejsze słowa, gdy mówił, że nie wierzy, by wojna zakończyła się w ciągu tygodni czy nawet miesięcy.

Raab poparł stanowisko wiceministra Jamesa Heappeya, który we wtorek powiedział, że Ukraina ma prawo użyć broni dostarczanej przez Wielką Brytanię do atakowania celów wojskowych na terenie Rosji. Minister sprawiedliwości podkreślił, że to, co robi Wielka Brytania, jest zgodne z prawem i dodał: "Wszystkie państwa mają prawo udzielić wsparcia wojskowego każdemu państwu, które korzysta z prawa do obrony przed agresywną inwazją".

Rosja

Czytaj też: Rosja zakręciła kurek. Anna Moskwa uspokaja: Mamy duże zapasy gazu

PAP/fot. gov.uk/fot. pixabay

 


Autor: Oliver Pochwat

Łukasz Warzecha: Nie obawiam się bojkotu w wykonaniu Otwartych Klatek


Autor: Polska Agencja Prasowa

Władysław Kosiniak-Kamysz: Przedsiębiorcy to sól ziemi


Autor: Polska Agencja Prasowa

Morawiecki: Czternasta emerytura to troska o najsłabszych


BULT SMOGOWICZE