PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Opinie / Polityka / Premier Morawiecki: Czternasta emerytura powinna być co rok

Premier Morawiecki: Czternasta emerytura powinna być co rok

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-25 15:30:00
Czternasta emerytura

Bardzo chciałbym, by czternasta emerytura była co roku – mówił w wywiadzie dla "Super Expressu" premier Mateusz Morawiecki.

Pamiętamy o potrzebach najmniej zamożnych Polaków i wszystkie nasze działania dowodzą, że nie są to tylko puste słowa – mówił szef rządu.  W wywiadzie dla "SE" szef rządu mówi, że wysokie ceny paliwa w Polsce skończą się wtedy, kiedy skończy się wojna.

Czternasta emerytura co rok?

Morawiecki przyznał w wywiadzie, że bardzo chciałby, by czternasta emerytura była co roku.

,,Zrobię wszystko, by tak się stało. Pamiętamy o potrzebach najmniej zamożnych Polaków i wszystkie nasze działania dowodzą, że nie są to tylko puste słowa" – zapewnił.

Premier zachęcał w wywiadzie do obligacji antyinflacyjnych.

,,Mamy czteroletnie i dziesięcioletnie obligacje antyinflacyjne, które już po pierwszym roku chronią przed inflacją, a nawet dają dodatkowy zysk powyżej inflacji. Jeśli ktoś nie chce swoich pieniędzy inwestować na taki okres, to wdrożyliśmy nowe obligacje, na przykład jednoroczne na poziomie stopy referencyjnej NBP czyli znacznie powyżej dotychczasowego oprocentowania. To bardzo dobre warunki" – mówił.

czternasta emerytura

Wojna powinna zakończyć się jak najszybciej

Według Morawieckiego działania Putina doprowadziły do wzrostu ceny ropy, a cena ropy przekłada się na cenę benzyny na stacjach benzynowych. Przekonywał, że rząd zrobił wszystko, co było w jego mocy, a nawet więcej.

,,Najważniejsze jest, by wojna skończyła się jak najszybciej, by Ukraina obroniła swoją suwerenność. To ważne nie tylko ze względów bezpieczeństwa i pokoju, ale także ze względu na portfele ludzi" – stwierdził.

,,Obniżyliśmy VAT z 23 na 8 procent – nawet nie czekając na zgodę Komisji Europejskiej. I to jest jeden obszar. Drugim obszarem jest siła złotówki. Wszystko co robimy, aby wzmocnić złotówkę, powoduje, że paliwo jest tańsze" – mówił.

Premier ocenił też, że banki za wolno podnoszą oprocentowanie lokat.

,,Ciągle apeluję żeby robiły to bardziej zdecydowanie" – podkreślił. Ocenił, że podniesienie oprocentowania lokat przez bank Pekao było decyzją biznesową, a nie polityczną, ponieważ ci, którzy zrobią pierwsi wysokie lokaty, przyciągną klientów od innych.

Czytaj też: Czternasta emerytura przesunięta. Wiemy kiedy trafi na konta emerytów

PAP/fot.pixabay


Moskwa: Nie akceptujemy zakazu sprzedaży aut spalinowych od 2035 r

Autor: Kamila Ciężka 2022-06-28 15:30:00

Moskwa: Trójmorze jest strategiczne dla Polski z perspektywy energetyki

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-23 16:30:00

Krawczyk: 750 zł rekompensaty za węgiel dla sprzedawców

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-14 17:00:00

BULT SMOGOWICZE