PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Opinie / Polityka / Michalkiewicz: Facebook musi przestrzegać własnego regulaminu i polskiego prawa

Michalkiewicz: Facebook musi przestrzegać własnego regulaminu i polskiego prawa

Autor: Oliver Pochwat 2022-01-10 19:03:00
Stanisław Michalkiewicz

Stanisław Michalkiewicz w rozmowie z portalem ŚwiatRolnika.info odniósł się do skasowania przez Facebooka profilu partii Konfederacja. W ocenie publicysty, przedsiębiorstwo działające na terenie państwa musi stosować się do jego prawa. 

Profil Konfederacji na Facebooku obserwowało blisko 670 tys. osób. W środę 5 grudnia 2022 r. został skasowany. Jak przekonuje gigant medialny, strona została skasowana gdyż: "wielokrotnie naruszała Standardy społeczności, w szczególności dotyczące zasad walki z COVID-19 i środków ostrożności z tym związanych oraz mowy nienawiści".

Krzysztof Bosak w oświadczeniu zauważył, że działania Facebooka, to ingerencja w polską demokrację nie na rzecz prawdy, tylko na rzecz zawężenia swobody debaty i wyboru politycznego 

ŚwiatRolnika.info: Jak skomentuje Pan skasowanie przez Facebook (Meta) profilu Konfederacji?konfederacja logo facebook

Stanisław Michalkiewicz: Facebook jest prywatną firmą, więc może zawrzeć umowę, z kim chce. Jeżeli już zawarła taką umowę, to musi przestrzegać warunków tej umowy, czyli własnego regulaminu.

Z tego, co się orientuje, to skasowanie profilu Konfederacji odbyło się z naruszeniem regulaminu przez samego Facebooka. Jeżeli przedsiębiorstwo działa na terytorium jakiegoś państwa, to jest zobowiązane do przestrzegania praw tego państwa. To jest oczywistość!

Wynika z tego, że jeśli w jakimś państwie cenzura jest zakazana, to regulamin przedsiębiorstwa powinien być do tego dostosowany.

ŚwiatRolnika.info: Wychodzi jednak na to, ze Facebook może wszystko…

Stanisław Michalkiewicz: To jest bardzo ciekawe. Konfederacja złożyła projekt ustawy, który by tę sprawę wyjaśniał. Zobaczymy czy płomienni szermierze wolności z Koalicji Obywatelskiej ten projekt poprą, czy też nie.

ŚwiatRolnika.info: Pytanie też o to, gdzie w tym wszystkim jest Konstytucja, na która tak ochoczo się powoływali.

Stanisław Michalkiewicz: To jest bardzo dobre pytanie. W swoim czasie mało jaja nie znieśli w obronie Konstytucji a teraz jej wszyscy promienni obrońcy nabrali wody w usta.

Czytaj także: Dobromir Sośnierz: Profil Konfederacji był największym politycznym profilem w Polsce


Autor: Polska Agencja Prasowa

Morawiecki: Wzywam do izolacji rosyjskiego prezydenta 


Autor: Polska Agencja Prasowa

Moskwa: Chcemy odnowić połączenie energetyczne Polski i Ukrainy


Autor: Polska Agencja Prasowa

Von der Leyen: Zielony wodór pomoże Europie w uniezależnieniu się od Rosji


BULT SMOGOWICZE