PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Opinie / Polityka / Michał Urbaniak: Niektóre organizacje ekologiczne działają wbrew Polsce

Michał Urbaniak: Niektóre organizacje ekologiczne działają wbrew Polsce

Autor: Oliver Pochwat 2022-04-28 07:00:00
Michał Urbaniak

Michał Urbaniak ocenił, że w Polce istnieje problem  zorganizacjami antyhodowlanymi. Zdaniem posła organizacje te działają często na szkodę Polski.

O finansowaniu organizacji proekologicznych zrobiło się głośno za sprawa artykułu opublikowanego na łamach "Die Welt". Wynika z niego, że Kreml sowicie finansował organizacje prośrodowiskowe funkcjonujące na runcie prawa Unii Europejskiej. Czy należy więc prześwietlać finansowanie wspomnianych organizacji w bardziej zaawansowany niż dotychczas sposób?

ŚwiatRolnika.info: Czy istnieje potrzeba zwiększenia transparentności finansów organizacji ekologicznych?

Michał Urbaniak: Moim zdaniem istnieje problem z wieloma organizacjami, zwłaszcza ekologicznymi, o których słyszeliśmy wielokrotnie, że często działają wbrew interesowi Polski. Dochodzą do nas sygnały, głównie medialne, że takie organizacje bywają finansowane z zewnątrz, z państw trzecich i prowadzą działania nie w interesie Polaków i polskiej przyrody. Te gru[y potrafią być raczej pewną agenturą wpływu.

Także największe ze wspomnianych organizacji, co widzimy i słyszymy, potrafią działać wbrew interesowi Polski, Widzieliśmy to choćby w kwestii odstrzału sanitarnego dzików, Te same działania realizowane były w Polsce i w Niemczach, a tylko w Polsce aktywiści zrobili z tego awanturę. To jeden z najgłośniejszych przykładów z ostatnich lat, ale mamy tego więcej. Ataki na porty i inne inwestycje. Mieliśmy przykład Augustowa, gdzie w otulinie parku narodowego grasował kornik, którego trzeba było się pozbyć. Mówili o tym leśnicy, a organizacje proekologiczne atakowały specjalistów za działania, które były tam podejmowane.

ŚwiatRolnika.info: Dyskusja w Polsce na temat finansowania ekoaktywistów skupia się ostatnio na Rosji. Wiele osób zapomina, że finansowania mogą być inne. zęśto mówi się o Niemczech, które mają silną pozycję w Unii Europejskiej.

Michał Urbaniak: I bardzo dobre stosunki z Putinem.

ŚwiatRolnika.info: W Świnoujściu grupka "ekologów" chce blokować rozbudowę portu. Przyczyną blokady jest jak zwykle jest konieczność ochrony środowiska.

Michał Urbaniak: Wiemy, że port w Świnoujściu może być zawsze dodatkowym czynnikiem wzmacniającym polską gospodarkę morską. Zależy mi na tym, aby takie porty się rozbudowywały, ale niekoniecznie musi na tym zależeć naszym zachodnim sąsiadom, którzy węszą konkurencję w większych mocach przeładunkowych np. Świnoujścia

Czytaj także: Przekop Mierzei Wiślanej, czyli cierń w kacapskim oku. Historia propagandy


Autor: Polska Agencja Prasowa

Prezes PSL: Oczekujemy obniżenia marży przez PKN Orlen


Autor: Polska Agencja Prasowa

Morawiecki dla "SE": Pieniądze z KPO po prostu się Polsce należą


Autor: Polska Agencja Prasowa

Premier Morawiecki: Czternasta emerytura powinna być co rok


BULT SMOGOWICZE