PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Opinie / Polityka / Janusz Kowalski: Skasowanie profilu Konfederacji jest uderzeniem w wolność polskiej debaty publicznej

Janusz Kowalski: Skasowanie profilu Konfederacji jest uderzeniem w wolność polskiej debaty publicznej

Autor: Oliver Pochwat 2022-01-11 17:00:00
Janusz Kowalski

Poseł Janusz Kowalski w rozmowie z portalem ŚwiatRolnika.info stwierdził, że usunięcie profilu Konfederacji jest uderzeniem w polską debatę publiczną.

Przypominamy, że profil Konfederacji został skasowany z platformy Facebook. W ocenie zarządców partia polityczna dopuściła się łamania regulaminu, siania mowy nienawiści i publikowania nieprawdziwych informacji w związku z pandemią COVID-19. Co ciekawe, materiały umieszczone na profilu Konfederacji a zakwalifikowane jako nieprawdziwe pochodziły ogólnopolskich mediów. 

ŚwiatRolnika.info: Jak skomentuje Pan skasowanie profilu Konfederacji przez giganta medialnego, jakim jest platforma Facebook?

Janusz Kowalski: Usuwanie profilu jednej z partii parlamentarnych i jednej z bardziej aktywnych partii na polskiej scenie politycznej jest uderzeniem w wolność polskiej debaty publicznej i polskiej debaty politycznej.

Jest to cenzura giganta technologicznego. Odpowiedzią na cenzurę, po to, aby treści ze strony konserwatystów, narodowców czy kogokolwiek, bez względu na opcję polityczną nigdy nie były cenzurowane, musi być przyjęcie odpowiedniej ustawy, która zagwarantuje wolność słowa w Internecie i wolność debaty publicznej. Ustawa przede wszystkim będzie chroniła przed wpływaniem coraz bardziej ideologicznie nastawionych wielkich korporacji na jakość polskiej debaty publicznej.

Odpowiedzią jest tzw. Ustawa Wolnościowa przygotowana przez ministra Zbigniewa Ziobro ze swoimi współpracownikami z ministerstwa sprawizbigniew ziobroedliwości, zgłoszona ponad rok temu.

Ustawa ta jest mechanizmem gwarantującym wolność w Internecie i zabraniającym wielkim zagranicznym korporacjom prowadzenia działań cenzorskich.
Będę zawsze bronił prawa każdego obywatela do wypowiadania się zgodnie z polską konstytucją. Musi być zagwarantowana wolność słowa bez względu na to, czy jest to polityk Konfederacji, Platformy, PSL czy Lewicy. Na tym polega wolność słowa i demokracja.

Na uczciwym ringu opinii jestem przekonany, że racje konserwatystów zawsze zwyciężą. Niestety dzisiaj lewica i postkomuniści chcą cenzurować i mają inklinacje do tego, aby za krytykę green dealu, aktywistów LGBT czy segregacji sanitarnej zamykać usta prawicy. Na to absolutnie nie ma zgody.

Wierzę w to, że jeszcze w tym miesiącu rząd polski przyjmie oficjalnie ustawę autorstwa Zbigniewa Ziobro i zostanie ona pilnie skierowana do laski marszałkowskiej i pierwszym kwartale 2022 r. przyjęta. Musimy chronić wolność słowa, nigdy więcej cenzury w Polsce.

ŚwiatRolnika.info: Wspomniał Pan o Konstytucji. Zauważyłem, że osoby, które się na nią tak często powołują, jak również piewcy wolności słowa w przypadku Konfederacji ucichli.

Janusz Kowalski: Dokładnie tak. Konstytucja gwarantuje wolność słowa oraz prawa wszystkim partią politycznym do głoszenia swoich poglądów po to, aby wyborcy mogli wybierać swoją propozycję programową w czasie wyborów. Jakakolwiek próba cenzury ze strony gigantów technologicznych, czy np. na uczelniach wyższych musi być zakazana.

W tym niestety zmieniającym się świecie radykalna lewica i trendy globalistyczne wspierają zamykanie ust konserwatystom. Musimy się temu przeciwstawić.

Polska musi pozostać oazą wolności i ustawa o wolności słowa w Internecie Zbigniewa Ziobro jest na to odpowiedzią. Zawsze będę bronił prawa do wolności słowa, nawet jeśli dotyczy to lewicy, z którą się nie zgadzam.

Nie wyobrażam sobie jednak żeby administracyjnie czy w żaden inny sposób oponentom politycznym zamykać prawa do głoszenia ich poglądów skoro mają reprezentację wśród Polaków. Mają do tego prawo, bo jest to istota demokracji.

Czytaj także: Konrad Berkowicz: Cenzura ma odwrotny efekt. Poparcie dla Konfederacji rośnie