O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Blog

11-02-2020

Autor: Świat Rolnika

Szczepan Wójcik: Ekologizm to religia absurdów

Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej, Szczepan Wójcik, uważa, że ekologizm charakteryzuje się podejściem do sprawy życia. Gość programu "Wieś to też Polska" red. Adama Ślusarskiego twierdzi, że środowiska ekstremistów prozwierzęcych i prośrodowiskowych są tożsame z obozami popierającymi nierzadko ideologię LGBT, adopcję dzieci przez homoseksualistów i jednocześnie nieskrępowaną aborcję traktowaną jako wolna decyzja kobiety. Wójcik podkreśla, że niezbywalna wartość jaką jest życie pojawia się w ideologii ekologistycznej dopiero wówczas, kiedy mowa o zwierzętach.

Szczepan Wójcik: co ekologizm nam wmawia?

"Dzisiaj ideologia ekologizmu próbuje nam wmówić, że o zwierzęta należy dbać i kochać je, za to nie można odstrzeliwać dzików sanitarnie, w walce z ASF. Bronią chorych dzików i te same osoby występują w czarnych protestach domagając się prawa do zabijania nienarodzonych dzieci"

- mówi rozmówca Telewizji Trwam.

Zdaniem Wójcika "musimy pamiętać z czym mamy do czynienia i apelować do polityków, by nie poddawali się tej ideologii i przeciwstawili temu, co niszczy najbardziej Kościół i rodzinę, bowiem te dwie instytucje są najbardziej atakowane".

Ekologizm topi najpierw młodych

Szczepan Wójcik przypomniał, że odwagę, by nazwać po imieniu "nową religią" ideologię ekologizmu miał abp. Marek Jędraszewski, którego spotkała za to fala nienawiści i hejtu od osób, które na co dzień epatują frazesami o dialogu, empatii i szacunku dla różnych światopoglądów.

"Ekologizm oddziałuje na wszystkie grupy społeczne, ale najbardziej podatni na niego są ludzie młodzi. My, jako osoby dorosłe, jesteśmy mniej podatni na tę indoktrynację. Niestety, media społecznościowe, szybkie i płytkie informacje, którym poddane są dzieci i my sami powodują, że ta ideologia coraz mocniej się wdziera. Dlatego tak ważna jest edukacja"

- uważa Szczepan Wójcik, hodowca i prezes IGR.

Wójcik zachęca do przekazania 1 proc. na...

Prezes IGR uważa, że należy uważnie obserwować działalność organizacji ekologicznych, by mądrze dysponować swoim "jednym procentem". Jego zdaniem, bezpieczniej jest wspomóc takie fundacje jak Lux Veritas, które skupiają się na pomocy ludziom.

Szczepan Wójcik jest prezesem Fundacji Polska Ziemia i Instytutu Gospodarki Rolnej, hodowcą zwierząt futerkowych oraz bydła, a także inicjatorem powstania mediów ogólnoinformacyjnych i rolniczych, które stały się obiektem hejtu tzw. pseudoekologów. Sam Wójcik w przeciągu ostatnich miesięcy doświadczył na swoich gospodarstwach trzech pożarów i jednego włamania, których sprawcami - co wydaje się najbardziej prawdopodobne - byli ekstremiści prozwierzęcy, którzy wcześniej odgrażali się Wójcikowi w Internecie grożąc jemu i jego rodzinie.

Czytaj także: Podpalenia, a teraz włamanie u hodowcy norek. Szczepan Wójcik pyta: To ekolodzy?

 

Robert Wyrostkiewicz

r.wyrostkiewicz@swiatrolnika.info

fot. Pixabay i A.Radzik - collage

 

 

 

 

swiatrolnika.info 2023