O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Blog

18-01-2022

Autor: Świat Rolnika

Sławomir Izdebski: Uważam, że stacja TVN powinna przeprosić polskich rolników

Prezes OPZZ RIOR Sławomir Izdebski odniósł się do ostatnich spekulacji medialnych na temat rzekomej niezdrowej i zatrutej polskiej żywności.

Przewodniczący OPZZ RIOR zwołał konferencję prasową, by wyjaśnić doniesienia medialne o domniemanej zatrutej polskiej żywności. Prezes powoływał się na “obszerną relację telewizji TVN”, w której to miały się pojawić informacje, jakoby polska żywność była zatruta i niezdrowa. Prezes stanowczo zdementował spekulacje.

Polscy rolnicy przodują w produkcji dobrej i zdrowej żywności

“Szanowni Państwo, nic bardziej mylnego. Te informacje, które pojawiają się w przestrzeni publicznej są niczym innym, jak tylko działaniem na szkodę szeroko rozumianego polskiego rolnictwa. Polscy rolnicy produkują dobrze i zdrowo” – podkreślił w konferencji prasowej przewodniczący OPZZ RIOR.

“Kiedy podaje się informacje o zużyciu antybiotyków, to musimy wiedzieć o jednym, że w Polsce stosowanie antybiotyków w paszach jest zakazane. Jeżeli mówimy o biostymulatorach, to musimy wiedzieć, że w Polsce ich stosowanie jest również zakazane. Jeśli mówimy o karmieniu zwierząt przez rolników, to warto mieć świadomość tego, iż polskie rolnictwo posiada jeden z najniższych wskaźników zużycia jakichkolwiek środków chemicznych” – wyjaśnił Sławomir Izdebski.izdebski1 18.01

“Polscy rolnicy, w przypadku tuczu bydła, zużywają śruty poekstrakcyjne takie jak np. śruta rzepakowa czy słonecznikowa. W Polsce zużywa się minimalną ilość premiksów, gdyż naszych rolników po prostu na to nie stać. Oskarżanie nas o produkcje niezdrowej żywności, to cios wymierzony w polską wieś” – powiedział prezes.

Izdebski rozczarowany postawą telewizji TVN

Prezes zwrócił uwagę na siłę eksportową polskiego rolnictwa. Nasze produkty wysyłamy do innych krajów Unii Europejskiej jak i krajów Trzeciego Świata. W dalszej kolejności Sławomir Izdebski odniósł się bezpośrednio do stacji telewizyjnej TVN, która wyemitowała oczerniający materiał o polskiej żywności.

“Polska w różnych dziedzinach gospodarki rolnej jest liderem lub wiceliderem w eksporcie do krajów UE lub krajów trzecich. Czy dzisiaj można uwierzyć w to, że Niemcy, Francja czy Chiny kupują od nas zatrutą żywność? Oczywiście, że nie. Nasza żywność przechodzi przez szereg szczegółowych badań. Ponadto polscy rolnicy zużywają najmniejszą ilość premiksu w Europie. Może świadczyć o tym fakt, że zdecydowana większość rolników karmi swoje bydło paszami bez dodatku GMO” – zapewniał prezes OPZZ RIOR.

“Ubolewam nad stacją TVN, która zawsze pojawiała się na moich konferencjach prasowych, że puściła taki felieton. Uważam, że stacja TVN powinna przeprosić rolników, ponieważ tym materiałem wyrządziliście wielką krzywdę polskim rolnikom, producentom i eksporterom. Puszczanie takiego typu materiałów w przestrzeń publiczną może doprowadzić polskie rolnictwo do katastrofy” – podsumował Sławomir Izdebski.

Zobacz też: Konsument wybiera żywność bez GMO. To jest naprawdę modne

źródło: fot. twitter polska_times

swiatrolnika.info 2023