O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Blog

14-12-2019

Autor: Świat Rolnika

Pierwszy TELEDYSK AGROunii. Rolnicze postulaty i atak policji w pigułce!

Niedawno rolnicy przed siedzibą Polskiego Związku Łowieckiego w Warszawie odpalili race. Interweniowała policja. Wcześniej Michał Kołodziejczak, lider AGROunii zarzucił Łowczemu Krajowemu bezczynność wobec postępowania wirusa ASF. Dzisiaj AGROunia pokazało teledysk z zajścia opisując go jako "Pierwszy TELEDYSK ze strajku rolników EVER".

"Jest to krótki, amatorsko zrobiony spot z happeningu. Teledysk pokazuje w pigułce to, co działo się na Nowym Świecie przed siedzibą Polskiego Związku Łowieckiego

- mówi w rozmowie ze SwiatRolnika.info Filip Pawlik z AGROunii, koordynator organizacji w Wielkopolsce.

"Dla niektórych rolnik jest zagrożeniem, nie ASF"

- dodaje rolnik.

"W trakcie protestu nie odebrał telefonu żaden polityk. W gorącym okresie przedwyborczym podczas naszych protestów, czy happeningów do mikrofonu i nawiązywania kontaktów z rolnikami pchała się ich cała masa. Teraz kiedy jesteśmy po wyborach i wskazujemy na problem z ASF, ze znakowaniem żywności, z nadmiernym importem, politycy nie wykazują chęci pomocy oraz współpracy z rolnikiem. Na spotkania z rolnikami, które aktualnie odbywają się w wielkopolskich gminach przychodzą oddolni partyjniacy i robią rolnikom pranie mózgu, uspokajając, że ASF ich nie dotyczy"

- tłumaczył w rozmowie ze "Światem Rolnika" Filip Pawlik.

Rolnicy podczas swojego protestu domagali się m.in. zwrotu pieniędzy za szkody wyrządzone w ich gospodarstwach przez dziki. Protestujący mieli z sobą tablice z hasłami: "Oddajcie pieniądze za szkody łowieckie"; "Wybierajcie: rolnicy czy dziki, żywność czy zabawa"; "Zabić dzika nie rolnika".

Daria Wyrostkiewicz

 

swiatrolnika.info 2023