O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Blog

01-12-2021

Autor: Świat Rolnika

Michał Urbaniak upomina się o rolników z mównicy Sejmowej

Michał Urbaniak, poseł Konfederacji podczas swojego wystąpienia w Sejmie dotyczącego usprawnienia postępowań scaleniowych przypomniał, że 13 i 14 grudnia w Brukseli odbędzie się europejski strajk rolników.

Gospodarze ze wszystkich krajów Europy zjadą do Brukseli, aby domagać się sprawiedliwej polityki rolnej. Podczas trwania posiedzenia Rady ds. Rolnictwa UE w Dzielnicy Europejskiej producenci rolni będą manifestować konieczność realizowania polityki klimatycznej opartej o uczciwe warunki ramowe. Głównymi organizatorem protestu jest Instytut Gospodarki Rolnej oraz rolnicy skupieni wokół Farmers Defence Force, LsVDeutschland. Organizacje rolnicze zostały skupione wokół projektu #EUnitedAgri. W wydarzeniu swój udział zapowiedzieli, zaniepokojeni skutkami Europejskiego Zielonego Ładu, rolnicy z 13 krajów, w tym z Polski, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii, Francji, Irlandii i Włoch.

Michał Urbaniak przypomina o proteście

Podczas swojego wystąpienia dotyczącego konieczności powrotu ustawy scaleniowej poseł Konfederacji zauważył, że proponowane zmiany są potrzebne, jednak to, czego najbardziej chcą rolnic to sprawiedliwa polityka rolna.

,,To, czego chcą rolnicy, ale czego jeszcze de facto chcą rolnicy? Już za 2 tygodnie pokażą to w Brukseli, gdy 13 grudnia wraz z rolnikami z całm europejski zielony ladej Europy powiedzą zdecydowane "NIE!" dla Europejskiego Zielonego Ładu, a właściwie nieładu, który doprowadzi do zapaści polskiego i ogólnoeuropejskiego rolnictwa – mówił Michał Urbaniak.

,,Pseudoekologiczni "zieloni" fanatycy z Unii Europejskiej w imię takiej "neutralności klimatycznej" doprowadza do sytuacji, w której europejscy rolnicy przestaną się liczyć, zarówno na rynku krajowym czy rynku wewnętrznym, jak i na rynkach światowych w handlu międzynarodowym –  wyjaśnił.

,,Unia Europejska może doprowadzić do sytuacji, w której ceny żywności gwałtownie wzrosną, a nasze rynki po prostu zostaną zalane przez produkty z innych kontynentów" – dodał

Michał Urbaniak: Zielony Ład na śmietnik

Jak przekonują organizacje rolnicze oraz eksperci za zakresu rolnictwa Europejski Zielony ład doprowadzi do "zaorania" rolnictwa w Europie. Michał Urbaniak podczas swojego wystąpienia podarł broszurę zawierającą założenia Zielonego ładu i zaapelował o solidarność z rolnikami.

,,Dzisiaj jako politycy powinniśmy solidarnie właśnie z rolnikami wyrzucić Europejski Zielony Ład tam, gdzie jest jego miejsce – na śmietnik. I druga rzecz: Miejmy nadzieję, że na tym samym śmietniku historii skończą też pomysłodawcy tych szalonych pomysłów" – zaapelował Michał Urbaniak.

Czytaj także: Marek Sawicki: Rolnictwo jest sposobem na wyjście z kryzysu cieplarnianego

swiatrolnika.info 2023