Talk icon

Blog

02-09-2022

Autor: Oliver Pochwat

Janusz Kowalski: To dzięki polskiej wsi wygraliśmy wybory

Janusz Kowalski

Janusz Kowalski: przyznał w rozmowie z red. Oliverem Pochwatem, że rolnicy w Polsce są niezwykle ważną grupą wyborców dla obozu prawicy w Polsce.

Zjednoczona Prawica wygrała wybory w Polsce dzięki ogromnemu poparciu rolników. Jak wielokrotnie podkreślał Jarosław Kaczyński "PiS to jedyna partia, która troskę o wieś wyraża w czynach; żadne inne ugrupowanie nie uczyniło (tyle) dla wsi ani nie ma takiego programu rolnego". Czy politycy mają jednak na uwadze dobro polskiego rolnika? O wyjaśnienia poprosiliśmy posła Solidarnej Polski.

ŚwiatRolnika.info: Jak ważną grupę wyborców stanowią dla Zjednoczonej Prawicy polscy rolnicy?

Janusz Kowalski: Najważniejszą. Rolnicy i polska wieś są w mojej ocenie najważniejszą grupą wyborczą. To właśnie rolnicy zdecydują o tym, czy Zjednoczona Prawica będzie rządzić trzecią kadencję. Zawsze tak było. To dzięki polskiej wsi wygraliśmy wybory w 2015 r. i w 2019 r. To dzięki polskiej wsi Zjednoczona prawica może reformować Rzeczpospolitą.

Kluczowe jest zmobilizowanie polskiej wsi, dlatego bardzo ważna jest asertywna polityka szczególnie względem Unii Europejskiej i obrona polskiego rolnictwa przed lewicowym szaleństwem eurokratów, szantażystów z Komisji Europejskiej.

ŚwiatRolnika.info: Unia Europejska ma zakusy, aby zniszczyć polskie rolnictwo. Czy polscy rolnicy mogą liczyć na Zjednoczoną Prawicę?

Janusz Kowalski: Jestem z województwa opolskiego, które jest rolnicze. Współpracuję z rolnikami indywidualnymi, a więc polskimi przedsiębiorcami, którzy dają miejsce pracy tysiącom Polaków. Moim asystentem społeczny jest szef NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych w województwie opolskim i wiceprzewodniczący zarządu głównego tej organizacji pan Tomasz Ognisty. Razem walczymy o to, aby kończące się dzierżawy dużych podmiotów zagranicznych po powrocie do skarbu państwa były w transparentnych przetargach rozdystrybuowane dla polskich rolników, którzy potrzebują do rozwoju swoich gospodarstw polskiej ziemi.

Janusz Kowalski

Dwa lata temu Solidarna Polska zatrzymała wprowadzenie „piątki dla zwierząt”. To była osobista decyzja ministra Zbigniewa Ziobro. Był to również dowód na to, jak ważna jest dla nas polska wieś i dotrzymywanie danego słowa rolnikowi, jak również wierność programowi, z którym szliśmy w 2019 r. do wyborów. Dzisiaj bronimy holenderskich rolników przed eurokratami pomimo konkurencji wobec polskich rolników. Niestety w obecnych czasach całe rolnictwo w Europie jest zagrożone przez politykę Fransa Timmermansa i innych eurokratów Ursuli von der Leyen, którzy regulacjami chcą doprowadzić do faktycznego zniszczenia europejskiego rolnictwa, w tym naszego rodzimego wprowadzając swoje ideologiczne lewicowe szaleństwo.

ŚwiatRolnika.info: Dlaczego UE próbuje zniszczyć rolnictwo w Europie?

Janusz Kowalski: Polityka Green Deal przyjęta w 2019 r. przez unijnych eurokratów była realizacją niemieckiej koncepcji polityki klimatycznej i gospodarcze, która miała uzależnić całą unię europejską od rosyjskiego po to, żeby Niemcy mogli korzystać na tym, że sprowadzają gaz i sprzedają go innym państwom. Dlatego m.in. walczono z polskim węglem. Nakazywano zamykanie naszych kopalń. To uderza również w polską wieś dlatego, że 70 proc. rolników używa polskiego węgla do swojej działalności. Jest to podstawowy surowiec energetyczny na polskiej wsi. Koszmarem dla Unii Europejskiej jest Green Deal.

Unia Europejska jest kierowana przez eurokratów jak Timmermans, czy von der Leyen oraz innych szaleńców, którzy wprowadzili ideologiczne prorosyjskie i proputinowskie rozwiązania klimatyczne, które walczyły z węglem i stawiały na gaz ziemny. To oczywiście przekłada się na inne regulacje w rolnictwie. Eurokraci, którzy na co dzień zarabiają dziesiątki tysięcy Euro miesięcznie nie wiedza, co to jest ciężka praca i za swoimi biurkami albo na suto zastawianych kolacjach w Brukseli wymyślają kolejne niemądre pomysły, jak uderzyć w europejskie rolnictwo.

Czytaj także: Odra zatopi albo rząd Prawa i Sprawiedliwości, albo opozycję

swiatrolnika.info 2022