Talk icon

Blog

21-06-2022

Autor: Emilia Gromczak

Izdebski w sprawie Maga Foods: To jest prawdziwy skandal

Izdebski

Sławomir Izdebski poinformował, że dzisiaj petycja w sprawie przedsiębiorstwa Maga Foods trafi na ręce prezesa Kaczyńskiego.

Polski producent surówek Maga Foods od kilku tygodni walczy o skreślenie z listy sankcji, na którą wpisało go MSWiA. Przewodniczący OPZZ wraz z pracownikami zaapelował dzisiaj do ministra Kamińskiego o przyznanie się do błędu i wykreślenie firmy z listy. Pozwoli to zakładowi wznowienie pracy.

Fatalna pomyłka MSWiA

Przedsiębiorstwo Maga Foods zostało wpisane przez MSWiA na listę sankcji. Jak się okazuje, doszło do fatalnej pomyłki, ponieważ firma nie ma żadnych związków z Rosją. W momencie wybuchu wojny częściowym udziałowcem koncernu kontrolującego spółki Maga Foods był podmiot, którego jednym z ostatecznych beneficjentów był objęty sankcjami Oligarcha Michał Friedman. Jednak w momencie wybuchu wojny firma natychmiastowo zerwała wszelkie umowy z podmiotami powiązanymi z oligarchą.

Na konferencji poświęconej tej sprawie Sławomir Izdebski zwrócił uwagę, że na terenie zakładu dochodzi do skandalicznych działań, m.in. wyłączany jest prąd. 

"Pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją, gdzie firma jest blokowana do tego stopnia, że zamrażane są środki, wyłączany prąd i inne historie. Dzisiaj żywność, która znajduje się na tym obiekcie, gnije. Nie ma możliwości zutylizowania tej zepsutej żywności"  mówił.

"Kuriozum polega na tym, że znaczna część rządu mówią, że trzeba odblokować firmę. Natomiast jakaś niewidzialna ręka trzyma nas wszystkich w szachu i do dnia dzisiejszego firma nie została zdjęta z listy sankcji" – podkreślił Izdebski. 

Izdebski: Ostatnim ogniwem jest prezes Kaczyński

W pomoc przedsiębiorstwu w głównej mierze zaangażowało się OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych. Prezes OPZZ poinformował, że dzisiaj na ręce prezesa Kaczyńskiego trafi petycja. 

"Ostatnim ogniwem jest prezes Kaczyński. Dziś ostatni raz składamy petycję na jego ręce. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nawet nie udzielił nam żadnej odpowiedzi i nie przedstawił powodów blokowania firmy. Rozumiem wstyd przed przyznaniem się do błędu. Nie ma się czego wstydzić, przyznać się do błędu i pozwolić ludziom pracować" – powiedział Izdebski. 

"W imieniu pracowników apeluję do prezesa Kaczyńskiego o to, aby wpłynął na swoich podwładnych, którzy w tej chwili reprezentują nas w rządzie. Aby podjął decyzję o skreśleniu naszej firmy z tej listy sankcyjnej i umożliwił jej działanie" –  zaapelował jeden z pracowników Maga Foods.

Sprawdź również: Są polskie sankcje na Rosję: Gazprom, Kaspersky, Go Sport i inni [PEŁNA LISTA]

swiatrolnika.info 2023