Talk icon

Blog

24-06-2021

Autor: Świat Rolnika

Dramatyczny apel hodowcy norek do ministra Pudy! "Błagam, zlitujcie się! Nie zabijajcie moich zwierząt!"

Dramatyczny apel hodowcy

Na fermie norek w powiecie bialskim (Lubelskie) wykryto ognisko SARS-CoV-2. Chociaż zarażone są tylko 4 zwierzęta, państwo nakazało wybicie wszystkich kilkunastu tysięcy zwierząt. Wartość stada to kilkanaście milionów złotych, a hodowca nie dostanie odszkodowań. Publikujemy dramatyczny apel hodowcy do ministra rolnictwa Grzegorza Pudy i premiera Mateusza Morawieckiego. Czy rządzący wsłuchają się w ten głos rozpaczy?

Dramatyczny apel hodowcy norek

Dramatyczny apel hodowcy, który przez decyzję ministra Pudy musi wybić tysiące norek! Nie dostanie żadnych odszkodowań, a straty zrujnują go finansowo. Zamiast wprowadzić kwarantannę jak w innych krajach EU, w Polsce brak jest zgody na szczepienia. funkcjonuje natomiast nakaz gazowania zwierząt.

Panie ministrze Puda, panie Premierze Morawiecki, błagam was, zlitujcie się i nie wybijajcie moich zwierząt. One są zdrowe, nic im nie jest i nie mają żadnych objawów choroby. Błagam was, zróbcie to co w innych krajach i wprowadźcie kwarantannę i izolację, ale nie zabijajcie zdrowych zwierząt.

– apeluje hodowca.

Cały dorobek mojego życia legnie w gruzach. Wartość gospodarstwa to jest 17 milionów złotych. Kto mi to odda? Kto mi zwróci poniesione koszta? Błagam was, zlitujcie się i wprowadźcie inne inne rozporządzenia, żeby to uratować, a nie wybijać.

– dodaje.

Czytaj więcej: Posłanka Zielonych żeruje na tragedii hodowcy norek? Psy i koty też uśpi?

Czy Puda pozostanie obojętny na ten dramatyczny apel hodowcy?

Czy Grzegorz Puda wysłucha dramatycznego apelu hodowcy i nie pozostawi go bez pomocy? Przypomnijmy, że z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia zaledwie kilka miesięcy temu na Kaszubach. Wówczas okazało się, że hodowca może liczyć wyłącznie na… nagrodę od Inspekcji Weterynaryjnej za profesjonalne prowadzenie hodowli. To jednak – zakładając, że taką „nagrodę” da się w ogóle dostać – kropla w morzu potrzeb.

29 tys. zdrowych osesków do uśpienia bo u 4 sztuk wykryto covida. Wartość stada to kilkanaście milionów PLN. Odszkodowań nie będzie. Zamiast wprowadzić kwarantannę jak w innych krajach EU, w Polsce jest brak zgody na szczepienia i nakaz gazowania zwierząt

– napisał na Twitterze prezes związku Polski Przemysł Futrzarski, Szczepan Wójcik.

Głos w sprawie zabrała naturalnie także posłanka Zielonych Małgorzata Tracz. Posłanka Zielonych sprawia wrażenie pobudzonej pomysłem wybicia tysięcy młodych norek. Wpisuje się to bowiem w scenariusz niszczenia polskich hodowli zwierząt futerkowych przez organizacje antyhodowlane. Szczepionki dla norek co prawda są dostępne, lecz blokowane przez polskie władze, w tym przez zwolennika likwidacji hodowli... ministra rolnictwa Grzegorza Pudę. I wszystko łączy się w jedną antyhodowlaną całość…

swiatrolnika.info 2023