PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Maszyny rolnicze /Upadek firmy Ursus – symbol antyrolniczych rządów PiS?

Upadek firmy Ursus – symbol antyrolniczych rządów PiS?

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-07-15 07:53:00
Ursus

Upadł najbardziej znany polski producent ciągników rolniczych. Chodzi o firmę Ursus, której maszyny można było oglądać na polach przez ostatnie 120 lat. W ostatnich latach producent ciągników walczył z gigantycznymi problemami finansowymi. Jak zauważa Michał Kołodziejczak z AGROunii, to czarny dzień dla wszystkich rolników i jednocześnie symbol antyrolniczych rządów PiS.

Ursus upadł – koniec kultowej marki

Warszawski sąd Rejonowy oddalił niosek o postępowanie sanacyjne. Tym samym zapadła klamka w sprawie upadłości spółki. Syndykiem została KGS Restrukturyzacje. Ostatnie lata spółka zamykała ze stratą netto rzędu kilkudziesięciu milionów złotych netto. Tylko w ostatnich dwóch latach było to łącznie niemal 140 mln złotych.

Ursus to ponad 120 lat rozwoju mechanizacji polskiego rolnictwa, zbierania doświadczeń i podtrzymywania przemysłowych tradycji w oparciu o rodzimy kapitał. Z naszych maszyn korzystają kolejne już pokolenia Polaków. Ursus to bez wątpienia najstarsza polska marka pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa

– czytamy na stronie spółki.

Czytaj więcej: PSL: skandalem jest doprowadzenie polskiego Ursusa do upadku

Upadek firmy Ursus to symbol rządów PiS?

Jak zauważa Michał Kołodziejczak z AGROunii, to czarny dzień dla wszystkich rolników i jednocześnie symbol rządów PiS. Lider ruchu jest zszokowany, że – podobno – prorolniczy rząd doprowadził do zniszczenia tak kultowej marki.

Dziś zbankrutował Ursus. Polska legendarna marka traktorów upadła na oczach całej polski za rządów podobno prorolniczego PiS. Niebywałe.

– czytamy na stronie AGROunii.

fb.fot.ursus


Import używanych maszyn rolniczych spoza UE wymaga kontroli

Autor: Emilia Gromczak 2022-04-07 19:00:00

Najpopularniejsze modele ciągników w roku kalendarzowym 2021

Autor: Monika Faber 2022-01-13 09:35:53

Najpopularniejsze przyczepy rolnicze w roku kalendarzowym 2021

Autor: Monika Faber 2022-01-12 15:29:37

BULT SMOGOWICZE