O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

10-07-2021

Autor: Emilia Gromczak

Przyczepa rolnicza skorupowa. Nowości na rynku! Sprawdź!

Przyczepa rolnicza skorupowa

Przyczepa rolnicza skorupowa nadaje się doskonale do transportu ziarna lub innych sypkich ładunków. W głównej mierze wpływ na to ma pojedynczy element ruchomy w tylnej części, który zapewnia jej dużą szczelność. Firma Pronar proponuje w tym zakresie przyczepię T679/3 oraz T679/4. Są one bardzo wytrzymałe i posiadają wiele technologicznych ułatwień. 

Przyczepa rolnicza skorupowa

W gospodarstwie rolnym najczęściej wykorzystuje się przyczepy burtowe lub skorupowe. Przyczepa rolnicza burtowa, zwana przyczepą skrzyniową, ma mocną ramę o profilu zamkniętym oraz burty – dwie boczne i jedną tylną. Umożliwia to łatwy załadunek z trzech stron. Można również zdemontować burty. Jest to jedna z najbardziej uniwersalnych i ekonomicznych przyczep. Przyczepa rolnicza burtowa ma jednak swoje wady. Ze względu na swoją ruchomą konstrukcję może być nieco bardziej narażona na uszkodzenia mechaniczne. Z kolei przyczepa skorupowa zapewnia lepszą szczelność. Ma tylko jeden ruchomy element, który znajduje się w tylnej części. W ten sposób idealnie nadaje się do przewozu ładunków sypkich. Brak elementów ruchomych wpływa na mniejsza awaryjność.

Sprawdź również: Sztuczna inteligencja w rolnictwie pomoże zwiększyć bezpieczeństwo żywnościowe

Nowości: Pronar T679/3 i T679/4

W ofercie firmy Pronar znajdujemy dwie nowości. Przyczepa rolnicza skorupprzyczepa_rolnicza_transport.jpgowa T679/3 oraz T679/4. Są one przeznaczone do transportu płodów rolnych, gruzu, kamieni czy też kruszywa. Dodatkowo szeroka skrzynia ładunkowa i zaczepy mocujące umożliwiają przewóz pojazdów budowlanych np. koparek. Z tego względu prócz wykorzystania tych modeli w gospodarstwie, można również wypróbować je w żwirowniach, zakładach kamieniarskich czy firmach budowlanych. Do głównych zalet tych przyczep należy m.in. wytrzymała skrzynia ładunkowa, rama podwozia, szerokie ogumienie, uniwersalny i mocny dyszel, hydrauliczne otwieranie klapy tylnej, uchwyt przewodów z wieszakiem do złączek czy też przedni daszek skrzyni ładunkowej, który zabezpiecza przednie elementy przyczepy przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami mechanicznymi podczas załadunku. Przyczepa rolnicza T679/3 jest w stanie przewieź więcej. Dopuszczalna masa całkowita wynosi 13 200 kg. Z kolei dopuszczalna masa T679/4 to 11 000 kg.


pronar.pl/kagro.pl/fot.pixabay.com

swiatrolnika.info 2023