Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro
Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro
Kaptan twitter swiatrolnika.info youtube swiatrolnika.info
Autor: Emilia Gromczak 11-07-2021 17:23:45

Ciągnik rolniczy na pozycji lidera! Który najlepiej się sprzedaje?

Ciągnik rolniczy na pozycji lidera!

Ciągnik rolniczy to niezbędna maszyna  w gospodarstwie. Na rynku mamy sporo modeli różnych marek o różnej mocy. W pierwszym kwartale 2021 r. zarejestrowano 2870 nowych traktorów. Na pozycję lidera wysunął się szczególnie jeden z nich. Jaki ciągnik zyskał największą popularność?

Najlepiej sprzedający się ciągnik rolniczy w pierwszym kwartale 2021r.

W pierwszym kwartale 2021 r. zarejestrowano 2870 nowych traktorów. Pod kątem rejestracji w najpopularniejsze marki to New Holland, Zetor, Kubota, John Deere i Deutz-Fahr. Jeśli chodzi o konkretne modele, to w tym wypadku przodują ciągniki o niższej mocy. Liderem jest ciągnik rolniczy Zetora model Major 80 CL. Zarejestrowano 116 szt. tego modelu. Na drugim miejscu uplasował się Deutz-Fahr 5110G, a na trzecim New Holland T64 125 (68 sztuk). W pierwszej dziesiątce znalazł się również m.in. model T4 75S oraz TD 585 marki New Holland, model 155M marki John Deere (39 szt.) czy też ciągnik rolniczy Lovol M504 (41 szt.).

Sprawdź także: Sprzedaż ciągników rolniczych w maju na wysokim poziomie

Ciągnik Zetor Major 80 CL

Najlepiej sprzedający się i najbardziej popularny ciągnik rolniczy to model Major 80 CL od firmy Zetor. Jest tociągnik rolniczy zetor uniwersalny traktor rolniczy o kołach średniej klasy, wyróżniający się doskonałym stosunkiem ceny do prezentowanej mocy. Został stworzony do działania wraz z maszynami rolniczymi, jak również jako środek transportu. Jest przeznaczony do małych i rodzinnych gospodarstw rolnych, doskonale sprawdzając się także w przypadku drobnych prac wykonywanych na obszarze leśnym, a także prac komunalnych. Traktor ten jest prostej konstrukcji, co sprawia, że nie wymaga skomplikowanego serwisowania. Wykazuje umiarkowane zużycie płynów eksploatacyjnych. Dzięki połączeniu wydajności silnika oraz masy Zetor Major wykorzystuje pełnie swojej mocy. Pojemność silnika to 2,9l. Jest to silnik wysokoprężny, czterocylindrowy o zapłonie samoczynnym z bezpośrednim wytryskiem paliwa Common Rail. Ponadto zoptymalizowane spalanie w silniku prowadzi do niższego obciążenia cieplnego, niższego zużycia paliwa i większej siły pociągowej. Ciągnik rolniczy Major 80 CL osiąga masę od 2960 do 3645 kg. Ile kosztuje? Ciągnik Zetor Major 80CL kosztuje ok. 140 tys. zł brutto. Jednak na platformach sprzedażowych w Internecie możemy znaleźć modele używane z niższą ceną.

pigmiur.pl/zetor.pl/fot.pixabay.com

Opublikował:
Emilia Gromczak
Author: Emilia Gromczak
O Autorze
Dziennikarz "Świata Rolnika BIZNES", swiatrolnika.info i tojesttorun.pl; praktykant Telewizji TRWAM, studentka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, góralka ciałem i sercem
Ostatnio opublikowane artykuły tego autora


Sprzedaż ciągników w listopadzie kolejny raz przekroczyła 1000 sztuk

Sprzedaż ciągników w listopadzie kolejny raz przekroczyła 1000 szt. Rolnicy zakupili w ubiegłym miesiącu 1036 nowych traktorów. 

Tempo zakupu nowych ciągników utrzymuje się na zadawalającym poziomie. W listopadzie rolnicy kupili 1034 nowe traktory, a w październiku 1162. Listopadowy wynik jest lepszy od ubiegłorocznego o blisko 65%. Liderem wśród ciągników pozostaje New Holland. Rolnicy zarejestrowali 183 traktory tej marki, co daje wzrost o 5 sztuk w porównaniu z październikiem. 

Sprzedaż ciągników przekroczyła 1000 sztuk

W listopadzie rolnicy kupili 1034 nowe traktory. Jest to kolejny miesiąc z wynikiem powyżej 1000 sztuk. W październiku było to 1162 sztuk. Sprzedaż ciągników utrzymuje się na bardzo dobrym poziomie. W samym listopadzie sprzedaż była wyższa od tej z 2020 r. o 402 sztuki, co oznacza ponad 63% wzrost sprzedaży. tractor g7824647c9 1280

Jeśli chodzi o rejestrację, to na koniec listopada łączna liczba rejestracji nowych traktorów wyniosła 12399 sztuk. Jest to wynik wyższy niż w ubiegłym roku o ponad 39% (3490 więcej traktorów). 

Na pozycji lidera nadal New Holland

Sprzedaż ciągników w listopadzie przekroczyła 1000 sztuk głównie dzięki marce New Holland, która kolejny miesiąc przoduje w rankingach. Rolnicy zarejestrowali 183 niebieskie traktory, tj. o 5 sztuk więcej niż w październiku. Od początku roku zarejestrowano 2277 sztuk tej marki. To wynik lepszy od ubiegłorocznego o 630. Popularnością cieszy się także Kubota, która znalazła się na drugim miejscu pod względem sprzedaży. Marka przekroczyła granicę 100 sprzedanych egzemplarzy (133 szt.). Wyniki z ubiegłego roku zostały poprawione o 388 sztuki, co dało wzrost na poziomie 36%. Tuż za New Holland i Kubotą znalazła się marka Deutz-Fahr. Rolnicy kupili w listopadzie 94 sztuki traktorów Deutz-Fahr, co daje marce 9,5% udziału rynkowego. 

Co ciekawe, coraz większe udziały na rynku zdobywa marka Arbos. Sprzedaż ciągników tej marki wraz z początkiem grudnia wyniosła 427 sztuk. Tym sposobem Arbos poprawiła swój wynik z ubiegłego roku o 293%, (291 sztuk).

 Sprawdź: Sprzedaż ciągników rolniczych w Polsce rekordowa. Mimo, że ich ceny rosną

Martin&Jacob/fot.pixabay.com/Martin&Jacob


John Deere 6R – więcej technologii i więcej możliwości

Ciągniki John Deere 6R już od 2011 roku wyznaczają standardy efektywności zarówno na polu, jak i na drodze, a także w zakresie technologii rolnictwa precyzyjnego.

Maszyny — wraz z przedstawioną w tym miesiącu nową gamą 14 modeli o mocy od 110 do 250 KM — są teraz jeszcze inteligentniejsze, aby operator mógł osiągać jeszcze więcej niż dotychczas. Dodatkowo wśród czterech zupełnie nowych modeli znajdują się czterocylindrowy 6R 150, przeznaczony zwłaszcza do gospodarstw o profilu mieszanym, oraz sześciocylindrowy 6R 185, specjalistyczny ciągnik dla rolników i usługodawców, którzy spędzają więcej czasu na drogach.

Nowe ciągniki John Deere 6R

Kluczową nową cechą ciągników John Deere 6R jest zintegrowany system 1-Click-Go AutoSetup, dzięki któremu ustawianie parametrów ciągnika i narzędzia jest dużo łatwiejsze i szybsze. Operator może zaoszczędzić na polu nawet 90 procent czasu, jaki zajmuje klikanie na wyświetlaczu, a do tego ciągnik jest zawsze doskonale zagregowany z maszyną.

Wszystkie potrzebne ustawienia można wcześniej zaplanować i zarządzać nimi w chmurze. Obejmują one między innymi dane agronomiczne, takie jak granice pól, linie prowadzenia i dawkowanie środków. Gdy ciągnik przekroczy granicę pola, automatycznie staje się dostępny przechowywany profil, co pozwoli każdemu operatorowi, który wsiada do ciągnika zachować dokładność i uniknąć pomyłek.

AutoSetup ułatwia pracę, a inne rozwiązania maszyny zwiększają także komfort operatora. Między innymi wyeliminowano deskę rozdzielczą znajdującą się za kierownicą, co nie tylko poprawia widoczność do przodu, ale też zwiększa kontrolę operatora przy użyciu konsoli w podłokietniku i z prawej strony. Wszystkie ustawienia i wskaźniki są udostępniane na wyświetlaczu słupka narożnego.

Nowoczesne technologie

Kolejną nową cechą John Deere 6R jest E-joystick, który przydaje się zwłaszcza podczas prac z ładowaczem czołowym. Operator może swobodnie konfigurować układ przycisków oraz łatwo zmieniać kierunek jazdy za pomocą przycisku rewersera, natomiast dotychczasową klapę bezpieczeństwa zastępuje specjalny system wykrywania dłoni.

Na potrzeby ładowaczy czołowych obecny jest system ważenia dynamicznego, który umożliwia ważenie w ruchu, bez konieczności zatrzymywania. Ponadto funkcja powrotu do pozycji umożliwia ustawianie ładowacza na właściwej pozycji jednym kliknięciem, natomiast funkcja poziomowania horyzontalnego zapobiega rozsypywaniu pobranego materiału.

W nowej serii 6R udoskonalono inteligentne zarządzanie mocą (IPM). Oznacza to, że funkcjonowanie IPM nie ogranicza się do zastosowań związanych z transportem i WOM, ale też w razie potrzeby zapewnia dodatkową moc w zastosowaniach wymagających pracy układu hydraulicznego. Modele czterocylindrowe dostarczają do 20 KM mocy, a sześciocylidrowe do 40 KM na potrzeby korzystania z wentylatorów, pomp i najbardziej energochłonnych maszyn korzystających z układu hydraulicznego, na przykład prasoowijarek, wozów asenizacyjnych czy siewników rzędowych.

Dostępny pod koniec roku 2022 nowy odbiornik satelitarny StarFire będzie oferować jeszcze lepszą efektywność w zakresie rolnictwa precyzyjnego. Niezależnie od tego, który poziom dokładności sygnału korekcyjnego zostanie wybrany, ten nowy odbiornik będzie zapewniać niezrównaną stabilność sygnału podczas pracy w miejscach zacienionych.

Nowy wygląd, by zaspokoić wymagania

Kolejną wyróżniającą się cechą najnowszych ciągników serii 6R jest nowe wzornictwo. Maska i lusterka są dobrze znane z serii większych ciągników firmy John Deere, natomiast system nazewnictwa i numeracji został zaczerpnięty z modeli serii 7R, 8R i 9R. Po nazwie serii 6R obecnie podane jest osobne wskazanie znamionowej mocy silnika.

Aby zaspokoić indywidualne wymagania klientów, serię ciągników 6R wzbogacono o cztery nowe modele. Na czele stoi niewielki i efektywny model 6R 185, zapewniający do 234 KM przy zastosowaniu inteligentnego zarządzania mocą (IPM), który jest przeznaczony szczególnie do prac transportowych, a także model 6R 150 z czterocylindrowym silnikiem i dużą ładownością, który jest doskonałą, wszechstronną maszyną dla gospodarstw o profilu mieszanym.

W nowym portfolio dostępnych jest też więcej opcji przekładni. W przypadku modeli czterocylindrowych oprócz przekładni AutoQuad™ Plus i przekładni bezstopniowej AutoPowr™ klienci mają teraz do wyboru także opcję CommandQuad™.

John Deere 6R 185: król dróg

Nowy model John Deere 6R 185 jest przeznaczony John Deere 6R dla rolników i usługodawców poszukujących niewielkiego, wszechstronnego i mocnego 6-cylindrowego ciągnika, który będzie służyć głównie do transportu, niemniej zdolnego sprostać wysokim wymaganiom co do mocy układu hydraulicznego. Model ten zapewnia nawet 234 KM mocy maksymalnej przy zastosowaniu inteligentnego zarządzania mocą w przypadku transportu, pracy z WOM i użycia układu hydraulicznego.

Ciągnik 6R 185 jest także zwrotny ze względu na niewielki rozstaw osi wynoszący zaledwie 2,76 m, przez co jest bardziej zwarty niż większe modele serii 6R o rozstawie osi 2,8 lub 2,9 m. Cecha ta, w połączeniu ze sprawdzonym silnikiem John Deere PowerTech™ PSS o pojemności 6,8 litra oraz wysoce efektywną przekładnią AutoPowr™, sprawia, że ciągnik ten wykazuje się wyjątkową efektywnością paliwową na drodze.

Flagowy model 6R 250 już ustanowił nowy standard efektywności w zastosowaniach transportowych, a w firmie John Deere panuje przekonanie, że model 6R 185 będzie wartościowym następcą w tej klasie.

6R 150: wszechstronna maszyna

Gospodarstwa o profilu mieszanym preferują ciągniki czterocylindrowe, nie chcą jednak rezygnować z mocy. Model 6R 150, zapewniający maksymalną moc 165 KM lub 177 KM przy zastosowaniu inteligentnego zarządzania mocą (IPM), jest obecnie największym w swojej serii modelem czterocylindrowym i doskonale wpasowuje się w ten segment zapotrzebowania na ciągniki. Zwiększono również rozmiar opon — do kół tylnych dostępne są opcje aż do rozmiaru 650/65 R38. Dzięki małemu rozstawowi osi, wynoszącemu zaledwie 2,58 m, maszyna ta jest bardzo zwrotna.

Niska masa własna wynosząca 6,5 t oraz całkowita masa dopuszczalna 10,45 t oznaczają, że ciągnik 6R 150 charakteryzuje się bardzo dużą ładownością wynoszącą 4 t. Dlatego model ten oferuje osiągi ciągnika sześciocylindrowego wraz z zaletami maszyny czterocylindrowej, takimi jak niewielkie gabaryty i masa w połączeniu ze zwrotnością i wszechstronnością.

Na potrzeby podnoszenia cięższego sprzętu udźwig tylnego podnośnika został zwiększony o 12 procent. Model 6R 150 wyposażono także w większą, 155-litrową pompę hydrauliczną, która w połączeniu z systemem ważenia dynamicznego zapewnia znacznie większą wydajność ładowacza czołowego.

Czytaj też: John Deere jest jedną ze stu najcenniejszych marek na świecie

Newseria/fot.John Deere


John Deere zwycięzcą prestiżowej nagrody w świecie rolniczych innowacji

John Deere zdobył CES® 2022 Innovation Awards Best of Innovation w kategoriach "Robotics" i "Vehicle Intelligence & Transportation".

John Deere po raz trzeci otrzymał nagrodę od stowarzyszenia Consumer Technology Association (CTA). Stowarzyszenie nagradza wyróżniający się design i inżynierię produktów technologii użytkowej. Stowarzyszenie ogłosiło wynik przed rozpoczęciem CES 2022, najbardziej wpływowego wydarzenia świata technologii, które odbędzie się w dniach 5-8 stycznia w Las Vegas w Nevadzie, a także online.

Firma wykorzystuje technologię See & Spray do m.in. odróżniania roślin od chwastów

John Deere został wyróżniony nagrodą Innovation Award w dwóch kategoriach za technologię See & Spray.

See & Spray to zaawansowane technologicznie rozwiązanie robotyki branży rolniczej. Wpływa na rozpoznawanie obrazów przez maszynę rolniczą i uczenie się wykrywania różnicy pomiędzy roślinami a chwastami, a także na precyzyjną aplikację środków chwastobójczych. Technologia zarządzania rozpoznawaniem roślin gwarantuje zysk rolnikowi oraz środowisku naturalnemu.

„Możliwości technologiczne w rolnictwie inspirują nas do rozwijania nowatorskich smart-urządzeń, systemów i rozwiązań. Pozwolą zająć się każdą rośliną z osobna. Jednocześnie możemy wspierać naszych klientów. John Deere stoi na czele innowacji. Dzięki technologii takiej jak See & Spray pomagamy naszym klientom w maksymalizacji zrównoważonego rozwoju. Wspieramy rentowność, produktywność i widoczności, aby mogli skupić się na wytworzeniu pożywienia dla wciąż rosnącej, globalnej ludzkiej populacji” – powiedział Jahmy Hindman, Chief Technology Officer w John Deere.johndeere2 26.11.21

See & Spray wykorzystuje uczenie maszynowe (deep learning), kamery i robotykę, aby odróżnić rośliny od chwastów. Przyszłość tej technologii to klucz do indywidualnego traktowania każdej rośliny i zapewniania jej dokładnie tego, czego w danym momencie potrzebuje. To sprawia, że wykorzystanie środków ochrony roślin jest bardziej wydajne, pozwala też chronić ziemię i rośliny i otrzymywać zdrowsze uprawy.

John Deere wygrał również w kategorii “Robotyka”

Kategoria Robotics dotyczy maszyn programowalnych lub o innej formie inteligencji, zdolnych do wykonywania konkretnych zadań lub odtwarzania ludzkiego ruchu i sposobu interakcji.

Z kolei kategoria Vehicle Intelligence & Transportation wyróżnia produkty motoryzacyjne i transportowe. Wyróżnia również usługi, które integrują technologię prowadzenia maszyn. Produkty są oceniane przez kapitułę konkursu, w skład której wchodzą projektanci, inżynierowie i przedstawiciele mediów zajmujących się technologią. Produkty są oceniane za inżynierię, funkcjonalność, estetykę i design, a także za to, co czyni je unikatowymi i innowacyjnymi. Produkty z najwyższą punktacją otrzymują tytuł „Best of Innovation”.

Nagrody CES Innovation Awards są wręczane na podstawie oceny materiałów opisowych dostarczonych sędziom jury. CTA nie weryfikowało trafności któregokolwiek zgłoszenia. CTA nie weryfikowało założeń dotyczących produktów i nie testowało maszyn, którym została wręczona nagroda.

John Deere rewolucjonizuje rolnictwo

Deere & Company (www.Deere.pl) to światowy lider dostarczający zaawansowane produkty, technologię i usługi dla klientów, których działalność rewolucjonizuje rolnictwo i budownictwo – tych, którzy uprawiają i zbierają plony, przekształcają i wzbogacają ziemię, by sprostać wciąż zwiększającej się, globalnej potrzebie dostępu do żywności, paliwa, schronienia i infrastruktury.

Czytaj też: John Deere zaprezentował nowości i podsumował sezon

newseria.pl/ fot. pixabay.com


Rejestracje ciągników i przyczep w październiku

Rejestracje ciągników i przyczep zdarzają się coraz cżęściej. Jak podaje Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, w październiku również mieliśmy do czynienia ze wzrostem. 

W październiku br. zarejestrowano 1188 szt. nowych ciągników oraz 607 szt. nowych przyczep rolniczych. W sumie od początku roku zarejestrowano 11 383 szt. nowych ciągników. W porównaniu do 2020 r., jest to wzrost o 36,9 %. 

Rejestracje ciągników i przyczepRejestracje ciągników i przyczep październik

Rośnie zarówno liczba rejestracji ciągników, jak i przyczep. W październiku br. zarejestrowano 1188 szt. nowych ciągników. To więcej o 86 szt. niż przed miesiącem i to kolejny miesiąc kiedy ilość rejestracji przekracza tysiąc sztuk. W sumie od początku roku zarejestrowano 11 383 szt. nowych ciągników. To o 3067 szt. więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Wzrost w stosunku do zeszłego roku to 36,9 %. Jeśli chodzi o przyczepy, to w październiku zarejestrowano 607 szt. nowych przyczep. Od początku roku do końca października, jak podaje PIGMiUR zarejestrowano w Polsce 7427 szt. Jest to 1656 szt. więcej niż w tym samym czasie przed rokiem, co oznacza to wzrost o 28,7%. Rejestracje ciągników i przyczep mogą być jeszcze bardziej zadawalające w kolejnych miesiącach.

Dla porównania w sezonie wakacyjnym mieliśmy jeszcze większą ilość rejestracji. W lipcu br. zarejestrowano 1407 szt. nowych ciągników. Było to tylko o 2 szt. mniej niż w marcu, w którym dotychczas odnotowano najwięcej rejestracji. 

Czytaj także: Ciągniki rolnicze w październiku sprzedawały się świetnie

pigmiur.pl/fot.pixabay.com 


Nowe przyczepy rolnicze – raport za październik 2021

Jak wynika z danych przedstawionych przez Agritac, w październiku tego roku zarejestrowano 604 nowe przyczepy rolnicze.

Jesień to czas, gdy liczba rejestrowanych maszyn jest nieco mniejsza w ciągu roku. Warto bowiem przypomnieć, że w kwietniu tego roku zarejestrowano 1 221 sztuk nowych ciągników i 727 przyczep rolniczych. Zarejestrowane ciągniki od początku roku to 4 091 sztuk nowych maszyn, a w przypadku przyczep było to 2 224 sztuk.

Nowe przyczepy rolnicze w październiku

W sumie zarejestrowano 604 przyczepy rolnicze, a wśród liderów znalazły się takie marki jak Pronar, Metaltech i Wielton. Zaraz za nimi znalazły się marki Metal-Fach, Zasław i Meprozet. Lista nowych przyczep zarejestrowanych w październiku prezentuje się następująco:

 • PRONAR – 190
 • METALTECH – 74
 • WIELTON – 66
 • METAL-FACH – 59
 • ZASŁAW – 46
 • MEPROZET – 24
 • POMOT – 19
 • PHU WODZINSKI – 19
 • CYNKOMET – 11
 • JOSKIN – 11
 • MARPOL – 10
 • BBC – 9
 • FLIEGL – 6
 • AUTO-TECH – 6
 • MAR-POL – 6
 • TECHMONT – 5
 • IGAMET – 5
 • POM-EKO – 5
 • POZOSTAŁE – 33

Czytaj też: Przyczepy rolnicze – maszyny niezbędne w każdym gospodarstwie!

fb/fot.pixabay


Sprzedaż ciągników w pierwszych dziesięciu dniach listopada

Ekipa AgriTrac przedstawiła właśnie najnowsze obejmujące sprzedaż ciągników i dane rejestracyjne z pierwszych 10 dni listopada 2021.

W czołówce New Holland, Kubota i Zetor. W naszych zestawieniach dawno nie mieliśmy Zetora na podium. Zobaczymy, jak dla tej marki będzie wyglądał cały miesiąc, bo już październik był bardzo dobry – ciągniki Zetora były czwartą najczęściej rejestrowaną marką w tamtym miesiącu – zarejestrowano wówczas 85 sztuk. W pierwszych dziesięciu dniach października odnotowano 262 rejestracje nowych maszyn.

Sprzedaż ciągników w listopadzie

W okresie pierwszych dziesięciu dni listopada 2021 roku odnotowano rejestrację 342 maszyn w Polsce. Poniżej przedstawiamy jak kształtowała się rejestracja i sprzedaż ciągników w badanym przez AgriTrac okresie pod względem poszczególnych marek:

 • NEW HOLLAND – 62 ciągniki (18,13% udziału w rynku)
 • KUBOTA – 44 ciągniki (12,87% udziału w rynku)
 • ZETOR – 27 ciągników (7,89% udziału w rynku)
 • JOHN DEERE – 25 ciągników (7,31% udziału w rynku)
 • DEUTZ-FAHR – 23 ciągniki (6,73% udziału w rynku)
 • FARMTRAC – 23 ciągniki (6,73% udziału w rynku)
 • CASE IH – 21 ciągników (6,14% udziału w rynku)
 • CLAAS – 19 ciągników (5,56% udziału w rynku)
 • MASSEY FERGUSON – 16 ciągników (4,68% udziału w rynku)
 • VALTRA – 15 ciągników (4,39% udziału w rynku)
 • LOVOL – 13 ciągników (3,80% udziału w rynku)
 • ARBOS – 12 ciągników (3,51% udziału w rynku)
 • STEYR – 11 ciągników (3,22% udziału w rynku)
 • TYM – 8 ciągników (2,34% udziału w rynku)
 • MCCORMICK – 6 ciągników (1,75% udziału w rynku)
 • SOLIS – 5 ciągników (1,46% udziału w rynku)
 • FENDT – 5 ciągników (1,46% udziału w rynku)
 • YANMAR – 3 ciągniki (0,88% udziału w rynku)
 • KIOTI – 1 ciągnik (0,29% udziału w rynku)
 • URSUS – 1 ciągnik (0,29% udziału w rynku)
 • ISEKI – 1 ciągnik (0,29% udziału w rynku)
 • LANDINI – 1 ciągnik (0,29% udziału w rynku)

Sprzedaż ciągników w pierwszym półroczu

Sprzedaż ciągników rolniczych, mierzona liczbą ich rejestracji, wyniosła 6555 sztuk. To jeden z najlepszych wyników w ostatnich latach. Praktycznie wszystkie obecne na rynku marki – poza rodzimym URSUSEM oraz marką ISEKI – poprawiły swoje wyniki.

Od lat każdy ranking otwiera marka New Holland. Niezmienne od lat na pierwszym miejscu. Tak samo jest tym razem. Po pierwszym półroczu sprzedali 1259 nowych traktorów. To 295 sztuk więcej niż przed rokiem w tym samym czasie.

Czytaj też: Sprzedaż ciągników w czerwcu dużo wyższa niż przed rokiem. New Holland liderem

agritrac.pl/fot.pixabay

BULT SMOGOWICZE

Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej o polityce prywatności możesz przeczytać tutaj.