Jarosławski Królik przeznaczy miliony na przetwarzanie surowców

Służba prasowa Ministerstwa Rolnictwa Rosji informuje, że spółdzielnia przetwórstwa i sprzedaży produktów rolnych (SPSPK) "Jarosławski Królik" wkracza na nowy poziom rozwoju projektów biznesowych. Duża ferma królików w obwodzie daniłowskim w obwodzie jarosławskim planuje zbudować własną wytwórnię pasz o rocznej produkcji 735 ton, rzeźnię o zdolności przerobowej 70 tys. Sztuk oraz jednostkę produkcyjną przystosowaną do odbioru 100 kg półproduktów mięsnych na zmianę (36,5 ton w roku).
Jarosławski Królik inwestuje
Zakrojony na szeroką skalę projekt spółdzielni "Jarosławski Królik" ma zostać zrealizowany za cztery i pół roku. W pierwszym etapie planowane jest pozyskanie 9 000 sztuk młodych zwierząt ze 144 jednostek stada hodowlanego, które zostaną podzielone na siedem grup. Kwota inwestycji na starcie wyniesie 47,4 mln rubli.
Teraz SPSPK "Jarosławski Królik" kupuje króliki do dalszego przerobu i sprzedaży mięsa od właścicieli gospodarstw i osobistych działek zależnych. Taki system umożliwia spółdzielniom zwiększenie rentowności poprzez podwyższenie cen sprzedaży i zmniejszenie kosztów marketingu.
Valery Kholodov, wiceprzewodniczący rządu regionalnego odpowiedzialny za kompleks rolno-przemysłowy, powiedział, że hodowla królików zyskuje na popularności, ale ten biznes jest nadal w większości podejrzany. Za jedno z głównych zadań uważa legalizację drobnego przemysłu z dostępem do wzrostu wielkości produkcji i otwarciem nowych rynków na mięso królicze w innych regionach Rosji.
Sztuczne mięso – ruszyła sprzedaż kurczaków z bioreaktora
Jarosławski Królik – segment się rozwija
W ubiegłym roku liczba królików w regionie Jarosławia według terytorialnego organu Rosstatu wzrosła do 19 tysięcy sztuk. W tym samym czasie 14,3 tys. sztuk było utrzymywanych na osobistych działkach zależnych, a tylko 4,5 tys. w gospodarstwach rolnych. Ubojnia zapewni przerób surowca nie tylko od kooperantów, ale także z prywatnych gospodarstw. Głębokie przetwórstwo mięsa i dostawa półfabrykatów do klientów z sąsiednich regionów wpłynie na wzrost rentowności gospodarstw.
Zgodnie z rozwojem projektu, szczególna uwaga zostanie zwrócona na jakość i wsparcie weterynaryjne lokalnych produktów króliczych. Oczekuje się, że po realizacji projektu inwestycyjnego SPSPK "Jarosławski Królik" liczba królików w regionie potroi się. Hodowla hodowli królików stanie się priorytetem.
Według Związku Hodowców Królików, generalnie segment ten wzrósł o 72% w latach 2015-2019 i posiada rezerwy na dalszy rozwój. Impulsem będzie rosnący popyt na produkty dietetyczne dla królików. Dziś rynek tego rodzaju mięsa w Rosji szacuje się na około 20 tysięcy ton.
meatinfo.ru/fot.pixabay/fot.pxhere