Talk icon

Informacje

29-08-2022

Autor: Jacek Podgórski

Znęcał się nad bydłem. Teraz grozi mu 5 lat więzienia

znęcał się nad bydłem

Do nawet pięciu lat więzienia grozi mieszkańcowi gminy Zabrodzie, który znęcał się nad bydłem – przekazała mazowiecka policja. 

„Zwierzęta traktowano ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna nienależycie sprawował opiekę nad bydłem. W jego gospodarstwa policjanci znaleźli 3 padłe krowy oraz kilka w stanie skrajnego wyczerpania i niedożywienia” – poinformowała w poniedziałek podinsp. Katarzyna Kucharska z mazowieckiej policji.

Znęcał się nad bydłem

W miniony czwartek oficer dyżurny wyszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z gospodarstw na terenie gminy Zabrodzie jest padłe bydło. Na miejsce pojechali policjanci, którzy po wejściu na teren poczuli silny odór padliny.

Natychmiast sprawdzili budynki gospodarcze, w których trzymane były zwierzęta należące do 64-letniego gospodarza. "Niestety ich oczom ukazał się przerażający widok. W budynku były trzy padłe sztuki bydła w stanie znacznego rozkładu oraz pięć żywych, bez dostępu do wody i odpowiedniej ilości jedzenia" – przekazała Kucharska.

Zwierzęta stały w odchodach, były zaniedbane i niedożywione. Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza, technik kryminalistyki, którzy wykonywali czynności pod nadzorem prokuratury. Pojawili się też przedstawiciele Inspekcji Weterynaryjnej i Urzędu Gminy Zabrodzie. "Padłe zwierzęta, z uwagi na ich znaczny stopień rozkładu, zostały przekazane do natychmiastowej utylizacji, natomiast decyzją Inspekcji Weterynaryjnej żywe zwierzęta, tj. pięć sztuk bydła i dwa psy zostały gospodarzowi odebrane i umieszczone w bezpiecznym miejscu" – zaznaczyła policjantka.

64-letni mieszkaniec gminy Zabrodzie, zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, odpowie teraz za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Za znęcanie się nad bydłem grozi mu do 5 lat więzienia. Sąd podjął decyzję, że najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

znęcał się nad bydłem

Czytaj także: Rolnicy znęcali się nad stadem krów. Zwyrodnialcy trafili do aresztu

PAP/fot. pixabay

swiatrolnika.info 2023