Talk icon

Informacje

13-05-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Znany aktor James Cromwell przykleił się do lady Starbucks

James Cromwell

Aktor James Cromwell, przykleił się do lady nowojorskiego Starbucksa, by zaprotestować przeciw dodatkowej opłacie pobieranej za wegańskie mleko.

Protest został zorganizowany przez organizację antyhodowlaną PETA, której dyrektorem honorowym jest 82-letni aktor. PETA transmitowała na żywo protest, który trwał około pół godziny, pokazując Cromwella siedzącego na frontowej ladzie Starbucks w koszulce z napisem „Uwolnij zwierzęta”. On i inni protestujący trzymali tablice z prośbą, aby Starbucks „przestał pobierać wyższe opłaty za wegańskie mleko”.

James Cromwell protestował w Starbucksie

„Nie ma ku temu powodów oprócz chciwości” – powiedział Cromwell klientom w Starbucks na Broadwayu. 

„Czy przestaniesz płacić więcej za mleko wegańskie? Kiedy przestaniesz zgarniać ogromne zyski, podczas gdy ucierpią klienci, zwierzęta i środowisko?” – pytał aktor.

James Cromwell został nominowany do Oscara w kategorii najlepszego aktora drugoplanowego w 1995 roku za film "Babe". Obecnie występuje w roli antykapitalisty wuja Ewana Roya w przebojowym programie HBO „Sukcesja”.

James Cromwell wyjaśnił, że Starbucks działa obłudnie, żądając więcej za substytuty mleka.

„Starbucks twierdzi, że chce być bardziej zrównoważony, ale zniechęca klientów do wybierania zrównoważonych produktów. Firma twierdzi, że jest zaangażowana w integrację i różnorodność, ale nadal dyskryminuje tych, którzy nie mogą spożywać nabiału” – powiedział podczas przemówienia w sieciowej kawiarni.

James Cromwell

Policja szybko zakończyła protest PETA

W zależności od miasta Starbucks pobiera od 50 do 70 centów więcej za alternatywne produkty mleczne, takie jak mleko sojowe, owsiane i migdałowe. Dopłata została niedawno zniesiona w Wielkiej Brytanii, ale nadal pozostaje w Kanadzie i USA

„Moi przyjaciele z PETA i ja wzywamy Starbucks do zaprzestania karania życzliwych i dbających o środowisko klientów za wybór mleka roślinnego” – powiedział aktor w komunikacie prasowym organizacji. 

„Wszyscy mamy udział w kwestii życia i śmierci w katastrofie klimatycznej, a Starbucks powinien zrobić swoją część, kończąc swój wegański wzrost” – dodał James Cromwell.

Po około 15 minutach protestu umundurowani funkcjonariusze nowojorskiej policji weszli do Starbucks i porozmawiali z jednym z aktywistów PETA. Choć wydawało się, że pozwolili protestowi kontynuować, wrócili po kolejnych 10 minutach i zaczęli kierować protestujących na zewnątrz, mówiąc: „Możecie robić wszystko, co chcecie na zewnątrz”.

Czytaj też: Aktywiści PETA w ramach protestu przykleili się do lady Starbucks

globalnews.ca/fot.Twitter

swiatrolnika.info 2023