Talk icon

Informacje

19-04-2022

Autor: Karol Pepliński

Zmiana obszarów objętych ograniczeniami ASF. Sprawdź co się zmienia

ASF

W ramach negocjacji prowadzonych przez Główny Inspektorat Weterynarii z Komisją Europejską, zajdą zmiany w niektórych obszarach objętych ograniczeniami ASF.

Główny Lekarz Weterynarii informuje o przegłosowaniu rozporządzenia wykonawczego zmieniającego załącznik I do rozporządzenia wykonawczego 2021/605 ustanawiającego szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń.

Zmiana w obszarach ASF

W ramach negocjacji prowadzonych przez Główny Inspektorat Weterynarii z Komisją Europejską ustalono, że niektóre obszary wymienione dotychczas w obszarze objętym ograniczeniami III ASF zostaną przeniesione do obszaru objętego ograniczeniami II oraz obszaru objętego ograniczeniami I. Przedmiotowe zmiany w regionalizacji obejmują:

  • w powiecie działdowskim w woj. warmińsko - mazurskim: część gmin Lidzbark, Płośnica i Działdowo (przeniesienie z obszaru objętego ograniczeniami III do II);
  • w powiecie dębickim w woj. podkarpackim: gminę Pilzno, część gmin Czarna, Żyraków (przeniesienie z obszaru objętego ograniczeniami III oraz II do I);
  • w powiecie tarnowskim w woj. małopolskim gminy: Lisia Góra, Pleśnia, Ryglice, Skrzyszów, Tarnów,

Tuchów (przeniesienie z obszaru objętego ograniczeniami III do I);

  • powiat miejski Tarnów (przeniesienie z obszaru objętego ograniczeniami III do I).

Powyższe zmiany zostały wprowadzone na podstawie rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 2022/587 z dnia 8 kwietnia 2022 r.

asf

Czytaj też: FAO: Trwająca wojna zwiększa ryzyko rozprzestrzenienia wirusa ASF

wetgiw.gov.pl/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023