Talk icon

Informacje

11-05-2022

Autor: Michał Rybka

Zmasowany atak hakerski. Produkcja maszyn Fendt wstrzymana

Fendt

Mogłoby się wydawać, że hakerski świat jest skupiony na działaniach przeciwko Rosji. Ku zdziwieniu wielu na działaniach hakerskich ucierpiał niedawno Fendt.

Hakerzy 5 maja br. postanowili zaatakować grupę AGCO, czyli jednego z największych na świecie producentów maszyn rolniczych. Zostało to ogłoszone przez firmę z siedzibą w Duluth w USA. Korporacja już liczAllgäuy straty, które będą opiewać na miliony dolarów.

Pracownicy fabryk wysłani na przymusowy urlop

Atak na AGCO spowodował również zamknięcie na kilka dni produkcji Fendt w niemieckim mieście Marktoberdorf. Dotyczy to szczególnie produkcji ciągników Fendt w Marktoberdorf oraz w Allgäu. Według raportu w Allgäuer Zeitung taśmy w zakładzie były bezczynne od kilku dni.

Większość z około 4000 pracowników zatrudnionych w fabryce w Allgäu została odesłana do domu. Podobno sparaliżowana została produkcja, montaż, administracja, a także wysyłka części.

Jak ogłosiła AGCO w krótkim oświadczeniu, EDP grupy zostało zakłócone przez złośliwe oprogramowanie. Atak hakerski wpływa na pracę w kilku zakładach produkcyjnych na całym świecie.

Fendt

Nie tylko Fendt wstrzymał produkcję

Zgodnie z własnymi oświadczeniami, najwyższe kierownictwo oczekuje, że operacje biznesowe zostaną zakłócone na jeszcze kilka najbliższych dni lub nawet dłużej. Dokładny czas przestoju zależy od tego, ile czasu zajmie firmie naprawa uszkodzenia IT.

Oprócz Fendt, AGCO Group obejmuje również marki Valtra, Massey Ferguson i Challenger. W ubiegłym roku producent maszyn rolniczych zatrudniający ponad 20 000 pracowników w 35 krajach osiągnął sprzedaż na poziomie 11,1 miliarda dolarów.

Czytaj także: Ciągnik Fendt to prawdziwa klasa premium. Poznaj FAKTY!

źródła: agrarheute.com/ fot. pexels
 
 

swiatrolnika.info 2022