Talk icon

Informacje

15-04-2022

Autor: Świat Rolnika

Ziobro dla "Naszego Dziennika”: Zachód wyhodował potwora

Ziobro

Unia Europejska sama sobie wyhodowała i wykarmiła imperialistyczne monstrum, które stosuje metody stalinowskie – powiedział Zbigniew Ziobro. 

W wywiadzie dla piątkowego "Naszego Dziennika” minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro dodał, że “nawet dowody świadczące o rosyjskich zbrodniach wobec dzieci na Ukrainie nie przeszkadzają Berlinowi po cichu wspierać Moskwy poprzez blokowanie dostaw ciężkiego uzbrojenia dla broniących się Ukraińców”.

Zbigniew Ziobro krytykuje unijne sankcje 

"Unia Europejska sama sobie wyhodowała i wykarmiła imperialistyczne monstrum, które stosuje metody stalinowskie, zabija nieprzychylnych dziennikarzy, neguje prawdy historyczne o zbrodniach ZSRS, napada na Gruzje i Ukrainę. Te mordy i najazdy przecież musiał zatwierdzać Putin. I mimo że wszyscy wiedzą, że to międzynarodowy bandyta, państwa Unii Europejskiej prowadziły z nim biznes" – ocenił Ziobro.

Według ministra "Unia znowu wprowadziła dziurawe sankcje i każdego dnia Putin dostaje od niej miliard euro, głównie za sprawą kontraktów niemieckich. Powtarzam – każdy dzień to jeden miliard więcej dla Putina. Ma więc za co prowadzić wojnę".

Zdaniem Ziobry "nawet dowody świadczące o rosyjskich zbrodniach wobec dzieci na Ukrainie nie przeszkadzają Berlinowi po cichu wspierać Moskwy poprzez blokowanie dostaw ciężkiego uzbrojenia dla broniących się Ukraińców". "Ci sami ludzie pouczają nas o wartościach i zarzucają nam łamanie demokracji. To przejaw polityki Berlina, która zakłada dominację Niemiec w Unii Europejskiej opartą na współpracy strategicznej z Rosją" – powiedział minister sprawiedliwości na łamach gazety.

ziobro

Czytaj też: Wojna zabiera miejsca pracy. Olbrzymie bezrobocie na Ukrainie

PAP/fot. tt Ministerstwo Sprawiedliwości/fot. gov.pl

swiatrolnika.info 2023