O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

14-09-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Wysokie ceny gazu zmuszą Holendrów do ogrzewania domów lampami naftowymi

Ceny gazu

Ze względu na wysokie ceny gazu, coraz więcej Holendrów zamierza ogrzewać mieszkania przy pomocy turystycznych lamp naftowych.

Służą one nie tylko do oświetlenia, ale i ogrzania pomieszczenia – informuje portal NU. Znacznie wzrósł popyt zarówno na lampy, jak i samą naftę – twierdzi rzecznik Obelink, sieci sklepów sprzedających akcesoria kempingowe. Niedawno media informowały o tym, że ze względu na wysokie koszty ogrzewania gazem, coraz popularniejsze stają się w Holandii zarówno piece elektryczne oraz te na drewno.

Rosnące ceny gazu zmuszają do szukania alternatyw

Coraz trudniej jest kupić w Niderlandach lampy naftowe, zauważa portal. Wynika to z tego, iż szukający oszczędności Holendrzy przygotowują się do zimy, a rosnące ceny gazu skłaniają ich do alternatywnych form ogrzewania domów.

Z informacji NU wynika, że mieszkańcy Niderlandów zainteresowali się obecnie lampami na naftę, które są często wykorzystywane podczas podróży kamperami.

Ceny gazu

„Sprzedajemy piecyki na naftę głównie na zimowe kampingi, ale od miesiąca obserwujemy wyraźny wzrost zainteresowania tym produktem” – powiedział portalowi rzecznik Obelink.

Niedawno media informowały o tym, że ze względu na wysokie koszty ogrzewania gazem, coraz popularniejsze stają się w Holandii zarówno piece elektryczne oraz te na drewno.

Czytaj też: Cena gazu osiągnęła rekordowy poziom na unijnym rynku

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023