Talk icon

Informacje

09-07-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

Wypadek podczas prac polowych! Traktor przejechał rolnika!

Wypadek

Trwa okres wzmożonych prac polowych, który może nieść różnego rodzaju niebezpieczeństwa związane z niewłaściwym użytkowaniem sprzętu rolniczego. W związku z tym policja apeluje o ostrożność i rozwagę. Chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznie. Przykładem może być nieszczęśliwy wypadek podczas prac polowych, do którego doszło w gminie Wieliczki.

Wypadek w gminie Wieliczki

Niestety co roku policjanci na ternie całego kraju interweniują w związku z wypadkami przy wykonywaniu prac polowych, czy też przy obsłudze maszyn rolniczych. Wypadek podczas prac polowych może być spowodowany rutyną. Do takiego nieszczęśliwego wypadku doszło w miejscowości Szeszki gm. Wieliczki.

Mężczyzna podczas wykonywania czynności przy ciągniku rolniczym nie zachował należytej ostrożności, w wyniku czego wpadł pod pojazd i doznał urazu nogi i miednicy. 87-latek został przetransportowany do szpitala w Suwałkach.

W związku z trwającym sezonem prac policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek. Chwila nieuwagi może kosztować utratę zdrowia, a czasami nawet życia.

Czytaj więcej: Łoś znów wszedł pod maskę samochodu! Zachowajmy ostrożność na drogach

Podczas lata nie trudno o wypadek

Wraz z nadejściem sezonu letniego również na naszych drogach możemy spotkać więcej sprzętu rolniczego. Pamiętajmy, że wyjeżdżając takim sprzętem na drogę musi on być sprawny technicznie. Nie możemy bagatelizować niesprawności np. w oświetleniu pojazdu czy układzie hamulcowym. Mają one bardzo kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa. Niesprawny kierunkowskaz czy też oświetlenie może być przyczyną tragedii, jaką jest niewątpliwie wypadek drogowy.

Aby uniknąć poważnych zdarzeń apelujemy do rolników korzystających z maszyn rolniczych, aby pamiętali, że niestosowanie się do pewnych zasad bezpieczeństwa oraz brak respektowania przepisów może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Apelujemy także do kierujących pojazdami, aby pamiętali, że zwłaszcza w okresie letnim na drogach można często spotkać przemieszczające się maszyny rolnicze i by w związku z tym zachowali szczególną ostrożność.

Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów i wzajemny szacunek na drodze jest kluczem do bezpieczeństwa.

policja.gov.pl/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2022