Talk icon

Informacje

09-08-2022

Autor: Świat Rolnika

Wypadek na Lubelszczyźnie. Kombajn urwał dłoń 22-latkowi

Kombajn

Na terenie gminy Piszczac doszło do wypadku, gdy mężczyzna naprawiał kombajn. 22-latek włożył dłoń w otwór czyszczenia rury zsypu zboża i ją stracił.

Mężczyzna, usuwając awarię maszyny, włożył dłoń w otwór czyszczenia rury zsypu zboża. W wyniku tego pracująca maszyna amputowała dłoń mężczyzny. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 22-latek znajdował się pod wpływem alkoholu. Policja ustala okoliczności zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę podczas obsługi urządzeń i maszyn rolniczych.

Kombajn urwał dłoń mężczyźnie 

W minioną sobotę dyżurny terespolskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło podczas naprawy kombajnu zbożowego. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Piszczac. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letni mieszkaniec tej gminy, nie zachowując środków ostrożności, włożył dłoń w otwór, gdzie znajduje się ślimak do wyrzutu zboża. W wyniku zdarzenia pracująca maszyna urwała dłoń mężczyźnie.

W chwili zdarzenia 22-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Urządzenie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego.

Obecnie ustalamy wszystkie okoliczności zdarzenia. Apelujemy też o rozwagę i ostrożność podczas obsługi niebezpiecznych urządzeń i narzędzi. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, a także rutyna może doprowadzić do nieszczęścia. Pamiętajmy też, by prac nie wykonywać nigdy pod wpływem alkoholu.

Kombajn

Czytaj też: Rolnik przygnieciony kombajnem. Tragiczny wypadek pod Krakowem

lubiehrubie.pl/fot. KMP Biała Podlaska

swiatrolnika.info 2022