O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

28-04-2022

Autor: Karol Pepliński

Wyłudzali dotacje z UE na stawy rybackie. Sześciu zatrzymanych

Wyłudzali dotacje

Świętokrzyska policja zatrzymała sześciu mężczyzn, którzy są podejrzani o to, że wyłudzali dotacje z UE. Podejrzani mieli wyłudzić ponad 6 mln złotych.

Pieniądze miały być przeznaczone na remont stawów rybackich. Mł. asp. Maciej Ślusarczyk, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach poinformował, że mieszkańcy województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego podejrzewani są o oszustwa dokonane w ciągu ostatnich lat.

Wyłudzali dotacje na stawy rybackie

Zatrzymani to dwaj właściciele "remontowanego" obiektu – 38- i 72-latek, jak również przedsiębiorcy, którzy rzekomo wykonywali prace przedstawiane na fakturach. Policja podejrzewa, że sprawcy wyłudzali dotacje za pomocą lewych faktur.

,,Posługując się wystawianymi fakturami VAT, za którymi kryły się fikcyjne prace remontowe, wyłudzono ponad 6,2 mln złotych. Pieniądze miały być przeznaczone na remont stawów rybackich, jednak nie zostały spożytkowane we właściwy sposób" – zaznaczył funkcjonariusz.

Podczas zatrzymań policjanci zabezpieczyli gotówkę, telefony i komputery, samochody oraz broń palną. Okazało się, że jedna z zabezpieczonych jednostek jest posiadana przez zatrzymanego 38-latka nielegalnie.

Posiadanie broni palnej bez wymaganego zezwolenia jest zagrożone karą do 8 lat więzienia. Zatrzymanym grozi odpowiedzialność karna w związku z m.in. fałszerstwem i oszustwem.

wyłudzali dotacje

Czytaj też: Urzędnicy wyłudzi milionowe dopłaty z UE. Teraz grozi im 10 lat więzienia

PAP/fot.Policja Świętokrzyska

 

swiatrolnika.info 2023