O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

26-10-2022

Autor: Karol Pepliński

Wódka ziemniaczana – co ją wyróżnia od innych?

Wódka ziemniaczana

Wódki ziemniaczane, pomimo że wciąż nie aż tak bardzo popularne, bez dwóch zdań mają nam dużo do zaoferowania: gładki, kremowy i wyraźnie słodszy profil smakowy.

Dzięki swojej wysokiej pijalności można powiedzieć o nich, że są wielozadaniowe: doskonale sprawdzają się na imprezach w większym gronie i jako baza do drinków. Co warto wiedzieć o wódkach na bazie ziemniaków?

Wódka ze spirytusu ziemniaczanego

Jeśli mówimy o wódce z ziemniaków, warto przede wszystkim wiedzieć, jak przebiega jej produkcja. Pierwszym jej etapem jest bardzo dokładne oczyszczenie wszystkich składników, w tym kluczowych do uzyskania niepowtarzalnego profilu smakowego ziemniaków, które mają wysoką zawartość skrobi. Następne w kolejce jest parowanie i rozkładanie do cukrów prostych na drodze zacierania, w wyniku czego skrobia upłynnia się.

Następnie producenci przechodzą do procesu fermentacji z użyciem drożdży, a potem do destylacji i rektyfikacji. Co na koniec? Destylat rozcieńcza się w odpowiednich proporcjach z wodą i w takiej postaci trafia on do butelek. Wszystkie warunki konieczne do spełnienia podczas produkowania określają specjalnie sporządzone dokumenty, których każdy producent musi bezwzględnie przestrzegać.

Najlepsza wódka z ziemniaków

Czy możemy jednoznacznie stwierdzić, jaka wódka na bazie tych warzyw jest najlepsza? Niestety nie, ale możemy wskazać kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę: pierwszą będzie dobór ziemniaków. Muszą koniecznie być one bogate w skrobię: tylko takie składniki spełnią swoją rolę jeśli chodzi o uzyskanie kremowego, słodszego i subtelniejszego smaku, a co za tym idzie, większej pijalności.

Wódka ziemniaczana sprawdzi się doskonale jeśli w planach mamy większą imprezę z dużą ilością gości o różnych gustach. Będzie ona naszym złotym środkiem, który pomoże uzyskać nam satysfakcję wszystkich zebranych na uroczystości. Ten rodzaj alkoholu to bardzo dobra baza do drinków. Będzie on bardziej neutralny i łagodny, przez co profil smakowy danego koktajlu nie zostanie zakłócony.

wódka ziemniaczana

Wódka ze spirytusu ziemniaczanego

Mimo tego, że wódki na spirytusie ziemniaczanym mają wciąż wielu silnych rywali, coraz częściej możemy spotkać je na półkach hipermarketów. Znajdziemy tam propozycje pochodzące z różnych krajów; wyróżniać się będą jednak trunki z Polski. Wszystko to dzięki topowej klasy uprawom, z których producenci uzyskują składniki odpowiedzialne za wyjątkowy, kremowy i subtelny smak.

Pierwszą rzeczą, na którą będziemy zwracać uwagę przy wyborze tego napoju, będzie kraj. Jeśli jednak chodzi o Polskę, warto zerknąć także na region, z jakiego pochodzi. Dobrym pomysłem będzie tu wybór wersji z Wielkopolski, którą można nazwać mianem stolicy upraw wysokiej klasy ziemniaków. Więcej o doskonałej jakości wódkach ziemniaczanych przeczytasz tutaj: https://krest.pl/pl/wodki/wodka-miler-spirits.

Czy warto zakupić ten napój?

Chcesz kupić wódkę w ramach prezentu bądź umieścić jakąś ziemniaczaną wersję w swoim barku? Jeżeli obdarowywana przez Ciebie osoba bądź Ty sam nie przepadasz za bardzo intensywnymi smakami, to opcja dla Ciebie. Pijasz alkohol od święta, lubisz drinki, bądź organizujesz dużą imprezę? To także strzał w dziesiątkę!

Wódka ziemniaczana to delikatniejsza opcja niż jej zbożowe siostry. Odznacza się wyraźnie słodszym, kremowym smakiem. Często można usłyszeć, że ten rodzaj alkoholu nie różni się od siebie smakiem w żaden sposób; zakup tego typu napoju do świetna okazja, aby przekonać się, że jest inaczej.

Czytaj też: Alkohole w Polsce lubimy, ale które pijemy najchętniej?
 

swiatrolnika.info 2023