Talk icon

Informacje

29-06-2022

Autor: Magdalena Podgórska

Wnioski o dopłaty bezpośrednie 2022 do ARiMR złożyło 1,261 mln rolników

wnioski o dopłaty

ARiMR poinformowała, że zakończył się okres, w którym Agencja przyjmowała wnioski o dopłaty bezpośrednie 2022 z PROW. 

„27 czerwca 2022 r. był ostatni dniem, w którym można było ubiegać się o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2022 rok. Wnioski można było składać tylko przez internet od 15 marca br.” – poinformowała w komunikacie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Wnioski o dopłaty 2022 złożyło mnóstwo rolników

„Dokumenty o przyznanie płatności bezpośrednich złożyło do ARiMR nieco ponad 1,261 mln rolników. Kto złożył wniosek do 31 maja 2022 r. może liczyć na otrzymanie dopłat w pełnej wysokości. Kto nie zdążył tego zrobić do 31 maja, będzie miła obniżone należne płatności o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia. Wnioski złożone po 27 czerwca nie będą rozpatrywane” – czytamy w komunikacie ARiMR. W ostatbich dniach zakończył się także szereg innych naborów

wnioski o dopłaty

Wnioski tylko prze internet

Wnioski o dopłaty 2022 można było w tym roku składać wyłącznie drogą elektroniczną. 

„Przypominamy, że o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW po raz kolejny można było ubiegać się wyłącznie drogą internetową. W tegorocznej kampanii trzeba to zrobić za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE), udostępnionej na portalu ARiMR, a nie jak wcześniej bezpośrednio przez aplikację eWniosekPlus. Dane dostępu (login i hasło), z których dotychczas korzystali rolnicy ubiegający się o dopłaty, nie zmieniły się. Ci, którzy nie mają komputerów lub obawiali się, że sami nie poradzą sobie z wypełnieniem wniosku, mogli liczyć na pomoc techniczną pracowników Agencji.” – dodaje ARiMR w komunikacie. 

Czytaj także: Lasy prywatne ze wsparciem inwestycyjnym! Start naboru 20 czerwca

ARiMR/fot. pixabay
 

swiatrolnika.info 2023