O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

13-05-2020

Autor: Maciej Pawłowski

Włoskie targi znów mogą działać, rolnicy zachwyceni

Włoskie targi

Włoskie targi tygodniami stały zamknięte. Pandemia koronawirusa doprowadziła do zamknięcia nie tylko gastronomii, ale również lokalnych rynków, na którym klienci zaopatrywali się w świeże produkty.

Włoskie targi powracają

Od samego początku zamykanie granic oznaczało ogromne straty finansowe. Były to jednak działania konieczne – w końcu celem było zwiększenie ludzkiego bezpieczeństwa. Jak podaje portal Coldiretti, Włosi na początku wprowadzania ograniczeń drastycznie zmienili listę konsumowanych przez siebie rzeczy. Konserwy z tuńczyka, mrożone warzywa czy konserwowane rośliny strączkowe cieszyły się ogromną popularnością. Jednak oznaczało to, że mniejszym powodzeniem będą cieszyć się inne, do tej pory chętnie kupowane produkty. Coldiretti zaznaczyło jednak, że 59% Włochów czekało aż ponownie zostaną otwarte włoskie targi. To tam bowiem lubili robić zakupy i zaopatrywać się w lokalną żywność od pobliskich rolników.

Włoskie targi i gastronomie, do Włoch wraca życiewloskie targi

Rolnicy czekają również na ponowne otwarcie gastronomii. Wiele małych firm kupowało od nich towar z pierwszej ręki. Dla pizzerii czy drobnych restauracji niezwykle istotne było bowiem zaopatrywanie się w świeże, lokalne produkty. Gdy włoskie targi zostaną ponownie otwarte, Włosi ponownie będą mogli poczuć dobrze sobie znane smaki i zapachy. Portal Coldiretti podaje, że odmrażanie gospodarki może uratować sytuację aż 24 tysięcy gospodarstw rolnych, które z powodu pandemii drastycznie obniżyły swoje przychody.

Włoskie targi i lokalny patriotyzm

Włosi czekają również na ponowne otwarcie rynków, ponieważ chcą wspierać lokalnych producentów. Niektóre produkty ciężko znaleźć na półkach dużych marketów, ponieważ w większości tamtejszy towar produkowany jest przez duże koncerny. Z tego powodu spora część społeczeństwa wybierała włoskie targi, gdzie mogła łatwo znaleźć swoje ulubione produkty, dodatkowo wspierając lokalnych producentów. Obecnie Włosi dokładają dużych starań odnośnie wdrożenia stosownych procedur bezpieczeństwa. Ponowne otwarcie targów czy rynków jest ważne, jednak mimo wszystko należy pamiętać o tym, że ludzkie życie jest ważniejsze. Włosi podkreślają jednak, że chętnie dostosują się do rygorystycznych procedur, byle tylko znów móc dokonywać zakupów. W końcu śródziemnomorska dieta opiera się na świeżych produktach, które są symbolem zdrowia oraz długiego życia.

Czytaj także: Danone inwestuje duże pieniądze – ambitne cele firmy

coldiretti.it/pixabay.com

swiatrolnika.info 2023