Talk icon

Informacje

24-08-2022

Autor: Mateusz Chrząszcz

XX Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Wilkowicach

Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych

W poprzedni weekend (20-21 sierpnia) w Wilkowicach w powiecie leszczyńskim odbył się XX Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych.

Festiwal jest największym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej zlot kolekcjonerów i miłośników zabytkowej mechanizacji rolnictwa. Podczas eventu można było podziwiać ponad 300 różnego rodzaju zabytkowych maszyn rolniczych, w tym ponad 250 ciągników, które przybyły z całej Europy do gminy Lipno.

Festiwal Starych Ciągników za nami

Jubileuszowa, XX edycja imprezy przyciągnęła prawdziwe tłumy. Odwiedzającym nie przeszkadza niesprzyjająca pogoda. Do Wilkowic przybyło ponad 300 zabytkowych maszyn rolniczych, w tym 250 ciągników. Organizatorzy szacują, że wystawę obejrzało około 25 000 zwiedzających. Eksponaty historyczne prezentują kolekcjonerzy z Polski, Niemiec, Czech, Węgier i Danii.

Wydarzenia towarzyszące festiwalowi to wystawa „100 lat traktora Ursusa” oraz wystawa rolnicza „AGROWilkowice”. Przeprowadzony został również konkurs sprawnościowy starych ciągników pod nazwą "Stare, ale jare!". Traktorzyści mierzyli się w wielu skomplikowanych konkurencjach.

XX Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Wilkowicach został zorganizowany przez Gminę Lipno, której pomagał Klub „Traktor i Maszyna” i Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie. Specjalny patronat nad imprezą objęło MRiRW.

Festiwal Starych

Czytaj również:Sprzedaż ciągników i przyczep rolniczych w lipcu 2022

WIR/fot. www.facebook.com/UrzadGminyLipno

swiatrolnika.info 2022