O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

16-09-2021

Autor: Tomasz Racki

Wilki zrobiły z psem TO! Przejmujący apel właścicielki [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Wilki

Ataki wilków na zwierzęta towarzyszące i gospodarskie stają się smutną rzeczywistością ich opiekunów. Problem staje się szczególnie wyraźny w południowej części kraju, gdzie wilki wielokrotnie powodowały już poważne szkody. Wciąż jednak wiele osób bagatelizuje zagrożenie jakie niesie ze sobą wzrost populacji wilków. Do dramatycznych scen doszło w ostatnich dniach w Bieszczadach.

Wilki zagryzły psa

Jak wynika z relacji zamieszczonej przez internautę w popularnej w mediach społecznościowych grupie poświęconej wilkom w ostatnich dniach doszło do kolejnego ataku wilków na psa.

Wstawiam to drastyczne zdjęcie, żeby uświadomić ludziom, co się dzieje w Bieszczadach . Pies Bucio był najlepszym przyjacielem mojego dziecka . Zginął dzisiaj nad ranem zagryziony przez wilki . Mam apel do znajomych żeby nie dali się nabierać i manipulować na chwytliwe, grające na emocjach hasła wszelakich organizacji i fundacji pseudoekologicznych . To są szkodliwi ludzie którzy życzą przyrodzie i społecznościom lokalnym, ludziom jak najgorzej !!!

– napisał poruszony pan Krzysztof.

Czytaj także: Wilk zagryzł dwa kuce szetlandzkie w belgijskiej Limburgii

Co zrobić, gdy spotkasz wilka?

Wilki są to inteligentne i ciekawe zwierzęta, a spotkania z nimi są niezwykle rzadkie, ponieważ odczuwają one przed ludźmi naturalny strach.

Jeśli jednak dojdzie już do takiego spotkania i wilk podchodzi zbyt blisko lub przygląda się zbyt długo i nie czujesz się komfortowo w tej sytuacji, albo też drapieżnik poszczekuje lub warczy na ciebie, podejmij następujące działania:

Unieś ręce i machaj nimi w powietrzu. To rozprzestrzeni twój zapach, sprawi, że twoja sylwetka będzie lepiej widoczna i większa.

Pokrzykuj głośno ostrym tonem (lub zagwiżdż) w stronę wilka. To pozwoli mu zorientować się, że ma do czynienia z człowiekiem i że nie jest mile widziany.
Jeśli zwierzę nie reaguje i zamiast oddalić się, podchodzi bliżej, rzucaj w niego będącymi w zasięgu ręki przedmiotami, najlepiej grudami ziemi.

Wycofaj się spokojnie, możesz przyspieszyć, dopiero gdy masz pewność, że zwierzę jest daleko i nie interesuje się tobą.

Przypominamy, że wilki są w Polsce gatunkiem chronionym i za zabijcie lub skłusowanie drapieżników grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

wilki zagryzly psa foto 0000098

wilki zagryzly psa foto 00000981112

Foto: Facebook

swiatrolnika.info 2023