Talk icon

Informacje

19-08-2022

Autor: Emilia Gromczak

Wilki zaatakowały w centrum miasta! Ludzie boją się wyjść z domu

wilki

Wilki stają się zmorą mieszkańców Ustrzyk Dolnych. Kilka dni temu w centrum miasta między blokami mieszkalnymi zagryzły łanię.

Do groźnej sytuacji doszło kilka dni temu w Ustrzykach Dolnych. Drapieżniki zaatakowały nocą łanie na jednym z osiedli. Nie jest to pierwszy raz. W 2019 r.  w pobliżu centrum Ustrzyk Dolnych, przy ul. Wincentego Pola wataha wilków zabiła łanie. Lokalni mieszkańcy są zaniepokojeni całym zdarzeniem.

Wilki zaatakowały w centrum miasta

W Ustrzykach Dolnych w Bieszczadach (woj. podkarpackie) kilka dni temu w nocy wilki zagryzły nocą łanię na jednym z osiedli. Jak podał Polsat News, drapieżniki udało się odgonić, ale mieszkańcy są zaniepokojeni. 

Według relacji jednej z mieszkanek bloku wynika, że dwa wilki złapały łanię za szyję z jednej i drugiej strony i zaczęły ją szamotać. Zwierzęta uciekły, gdy kobieta zaczęła krzyczeć. Na miejsce wezwano służby, ale na pomoc łani było już za późno.

Jeden z mieszkańców podejrzewa, że atak nastąpił wcześniej, bo można było zauważyć ślady krwi na chodniku, na asfalcie od strony placu zabaw.

wilki atak

Mieszkańcy obawiają się o swoje życie

Nie jest to pierwsza sytuacja, gdy wilki atakują w Ustrzykach Dolnych. W grudniu 2019 r. w pobliżu centrum Ustrzyk Dolnych, przy ul. Wincentego Pola wataha wilków zabiła łanię. Mieszkańcy znaleźli resztki zwierzęcia. Bali się, że zapach świeżej krwi zwabi kolejne drapieżniki.

Przypominamy zasady, którymi należy się kierować, gdy dojdzie do spotkania z wilkiem. Przede wszystkim pokrzykuj głośno ostrym tonem (lub zagwiżdż) w stronę wilka. To pozwoli mu zorientować się, że ma do czynienia z człowiekiem i że nie jest mile widziany. Jeśli zwierzę nie reaguje i zamiast oddalić się, podchodzi bliżej, rzucaj w niego będącymi w zasięgu ręki przedmiotami, najlepiej grudami ziemi. Wycofaj się spokojnie, możesz przyspieszyć, dopiero gdy masz pewność, że zwierzę jest daleko i nie interesuje się Tobą.

Sprawdź też: Oko w oko z drapieżnikiem. Wilk zauważony w Nadleśnictwie Baligród

wiadomosci.gazeta.pl/fot.pixabay.com

swiatrolnika.info 2023