O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

02-08-2022

Autor: Jacek Podgórski

Wilk zagryzł dziecko. Drugie walczy o życie. "Znaleziono część ciała"

wilk

Wilk zaatakował dzieci w wieku 6, 8 i 9 lat. Najstarszy chłopiec nie przeżył starcia z drapieżnikiem, a sześciolatek walczy o życie w szpitalu. 

Do ataku wilka doszło w Dagestanie nieopodal wsi Kidero – podał portal Wildmen. Dzieci korzystały z uciech kąpieli w rzece, kiedy nagle w ich pobliżu pojawił się dorosły wilk. Winą za tragedię obarczani są dorośli, którzy nie towarzyszyli dzieciom. Najmłodsi stali się tym samym łatwym celem na zwierzęcia. Lokalne władze nie wykluczają, że wilk mógł być chory na wściekliznę. 

Wilk zagryzł dziecko

Jak wynika z relacji świadków, wilk ruszył najpierw w kierunku najmłodszego z chłopców, któremu na ratunek ruszył jego starszy brat. 6-latek przeżył, ale stracił wiele krwi i przebywa obecnie w szpitalu, gdzie walczy o życie. 9-latek nie miał szans w starciu z drapieżnikiem. Wilk zagryzł chłopca i przeciągnął ciało dalej w głąb lasu.  W poszukiwania dziecka zaangażowane zostały służby i lokalna społeczność. Jak informuje Wildmen, odnaleziono tylko "część ciała" chlopca.  

Jak podaje portal Wildmen – wilk wrócił do kryjówki, gdzie został odstrzelony. Władze Dagestanu zdecydowały, że od okolicznych drapieżników pobrane zostaną próbki, które mają pomóc ustalić przyczynę tak nienaturalnego zachowania zwierzęcia. W okolicy wilki rozmnożyły się bardzo szybko, co sprawiło, że obecnie Dagestan boryka się nadmierną populacją tych drapieżników. Wilk atakuje ludzi stosunkowo rzadko, ale zawsze, gdy spotkamy to zwierzę na swojej drodze, należy zachować szczególną ostrożność. 

wilk

Jak uniknąć kontaktu z wilkiem?

Wilk najczęściej jest płochliwy i unika kontaktu z ludźmi, nawet, jeśli zbliża się do siedzib ludzkich, to jest to przejaw naturalnego instynktu, którym kieruje się w poszukiwaniu jedzenia. Jednak te drapieżniki, podobnie jak każde inne dzikie zwierzęta, mogą zachować się nieobliczalnie, jeśli są wystraszone, chore lub zranione. Dlatego należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

•    nie zostawiaj śmieci i odpadków żywności w lesie oraz pobliżu ludzkich zabudowań,
•    podczas spacerów leśnych ze swoim psem pamiętaj o smyczy,
•    nie poluj na dobre ujęcia fotograficzne za wszelką cenę – nigdy nie zostawiaj żywności w pobliżu tak zwanych „nęcisk” czy „czatowni”,
•    pod żadnym pozorem nie próbuj oswajać wilka.

Czytaj także: Wilki podchodzą coraz bliżej zabudowań i gospodarstw w Krasnopolu

Wildmen/fot. pixabay


 

swiatrolnika.info 2023