O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

18-03-2023

Autor: Świat Rolnika

Wielka Brytania zwiększy dostawy jagnięciny do USA

dostawy jagnięciny

Wielka Brytania planuje zwiększyć dostawy jagnięciny na rynki w Stanach Zjednoczonych.

Pomimo tego, że jest to jedno z mniej popularnych mięs w Ameryce, Stany Zjednoczone mogą być kluczowym rynkiem eksportowym dla brytyjskiej jagnięciny. Według dyrektora handlowego firmy Dunbia, Toma Colesa, największą szansą jest populacja licząca ponad 300 milionów ludzi, z których większość je mięso.

Dostawy jagnięciny zostaną zwiększone 

Coles przyznaje jednak, że o ile Wielka Brytania zwiększy dostawy jagnięciny to rosnący eksport tego mięsa będzie problematyczny ze względu na jego wysoką cenę i konkurencję ze strony obecnych importerów.

„Ponieważ jagnięcina jest droższa w porównaniu z innymi białkami, a inne kraje, takie jak Australia i Nowa Zelandia, mają już ugruntowaną pozycję na tym rynku, największym wyzwaniem jest dotarcie do wymagających klientów z sektora usług gastronomicznych premium w nadziei, że popularność jagnięciny będzie nadal rosła” – powiedział. 

„ Wielka Brytania ma jeden z najbardziej zrównoważonych systemów produkcji na świecie, wykorzystując nasze zasoby naturalne, takie jak trawa, słońce i obfite opady deszczu, do produkcji bardzo pożywnej, soczystej i pysznej jagnięciny. To dzięki demonstracji tych kluczowych cech zaczną otwierać się możliwości" – dodał.

Dostawy jagnięciny

Wypowiedź Cole'a padła na dorocznej konferencji mięsnej w Dallas, gdzie dołączył do AHDB i Hybu Cig Cymru – Meat Promotion Wales (HCC), aby zaprezentować brytyjską jagnięcinę ponad 1500 uczestnikom, głównie Amerykanom. Do AHDB dołączył także James Hutcheson, dyrektor handlowy ABP, który był zadowolony z chęci współpracy importerów z USA z przetwórcami z Wielkiej Brytanii. Zauważył:  

„Jednym z najmilszych niespodzianek była powszechna chęć współpracy ze strony importerów z USA. Istnieje aktywne zainteresowanie brytyjskim mięsem, a najbardziej miłą niespodzianką był poziom zaangażowania, jaki zapewnili nam jako nowicjuszowi na rynku" – wskazał 

Dyrektor ds. rozwoju rynku międzynarodowego AHDB, dr Phil Hadley, powiedział:

 „Po raz pierwszy uczestniczymy w dorocznej Konferencji Mięsnej i jesteśmy zachwyceni przyjęciem nas oraz liczbą nowych wskazówek, które dostarczyliśmy naszym eksporterom z Wielkiej Brytanii. Stany Zjednoczone są ważnym i rozwijającym się rynkiem, a AHDB zobowiązuje się do kontynuowania tych działań i misji w Stanach Zjednoczonych, aby zwiększyć naszą podaż czerwonego mięsa w nadchodzących latach”. 

Zobacz też: Australijscy rolnicy spodziewają się rekordowego eksportu dzięki ulewom

fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023